$
נדל"ן

חניון עם תקרות פל־קל נסגר מחשש לקריסה מיידית

300 איש נותרו ללא מקומות חניה במרכז גבעתיים. 200 מתוכם הגישו תביעה של 14 מיליון שקל נגד העירייה, היזם והחברה המבצעת

דותן לוי 10:1106.01.10

חניון המשותף לשלושה בניינים ברחוב בן־גוריון בגבעתיים נסגר השבוע מחשש לקריסת תקרות פל־קל, כך נודע ל"כלכליסט". עיריית גבעתיים החליטה על סגירת החניון בעקבות דו"ח של המהנדס ישראל דוד, שקבע כי במקום קיימת סכנת קריסה מיידית. החניון שנסגר כולל 300 מקומות חניה והוא משותף

לשלושה בניינים בני 13 קומות הממוקמים ברחוב בן גוריון 250–254, שנבנו בשנות השמונים.

 

הבעיות בתקרת הפל־קל בחניון התגלו כבר לפני כמה שנים, לאחר שחלק מהתקרה קרס בעקבות כניסה של משאית. הדיירים ביצעו תיקון נקודתי בעלות של 250 אלף שקל. בעקבות פניית מטה פל־קל של משרד הפנים לעירייה, מונה מהנדס לבדיקת החניון, שקבע כי תקרת הפל־קל בחניון התת־קרקעי ובחניון העליון עדיין בסכנת קריסה. עוד נכתב בדו"ח המהנדס כי הבעיה אף נהפכה למיידית בעקבות חדירת מי גשמים לתקרה.

 

בעקבות סגירת החניון הגישו הדיירים תביעה באמצעות עו"ד דב פישלר על סכום של 14 מיליון שקל נגד העירייה, החברה המבצעת, היזם והמהנדס שאישר את המבנה. בעירייה, מנגד, טוענים כי תקרת הפל־קל לא תוחזקה כראוי על ידי הדיירים. זאת למרות חוות הדעת של המהנדס ישראל דוד, שקבע כי "תכנון וביצוע התקרה בוצעו בצורה לא נכונה, ולכן האחריות היא על היזם והחברה המבצעת".

 

דייר המתגורר באחד הבניינים אמר: "העירייה באה אלינו בטענות אף שהיא אישרה את החניון". לדבריו, בעקבות סגירת החניון נקלעו הדיירים למצוקת חניה אמיתית, וחלקם אף מסתכנים וחונים בחניון הסגור. ממלא מקום ראש עיריית גבעתיים ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיר מושיק גולדשטיין אמר: "זו חובתנו לשמור על ביטחון תושבי גבעתיים, ופעלנו במהירות במיוחד בשל הסכנה המיידית שנשקפה לנכנסים לחניון. במקביל לכך יכונסו גורמי המקצוע בעירייה כדי להקל על הדיירים עד לתיקון החניון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x