$
נדל"ן

רסקו תקבל כ-21 מיליון שקל על מכירת 80 מגרשים בעתלית

ל"כלכליסט" נודע כי בתום מאבק משפטי, תוסיף קבוצת הרכישה כמיליון שקל למחיר המקורי שעליו סוכם לטענתה

דותן לוי 08:1104.01.10

מה דעתך על מניית ישרס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת רסקו מקבוצת ישרס חתמה אתמול על הסכם למכירת 80 מגרשים לבנייה צמודת קרקע בעתלית לקבוצת רכישה, כך נודע ל"כלכליסט". העסקה נחתמה בתום מאבק משפטי שהתנהל בין חברי קבוצת הרכישה לרסקו. בהסכם הפשרה שנחתם נקבע ש־52 חברי קבוצת הרכישה ישלמו לרסקו 20.88 מיליון שקל תמורת המגרשים. סכום זה משקף עלות של 225 אלף שקל למגרש, לפני מע"מ. הסכום הכולל שתשלם הקבוצה לרסקו גבוה בכמיליון שקל לעומת המחיר שסוכם תחילה בין הצדדים.

 

המשא ומתן בין רסקו לקבוצת הרכישה על מכירת הקרקע, הממוקמת בחלקה הדרום־מערבי של עתלית בסמוך לתחנת הרכבת, החל לפני כמה חודשים. בין החברה לקבוצת הרכישה הוסכם בעל־פה על מחיר של 211 אלף שקל למגרש בן 300 מ"ר שעליו ניתן להקים בית צמוד קרקע בן כ־160 מ"ר בנוי. אלא שאז, לטענת הקבוצה, נסוגה רסקו מהעסקה תוך שהיא דורשת מחיר גבוה יותר של 230 אלף שקל למגרש, לפני מע"מ.

 

עוד טענה הקבוצה כי נודע לה שבמקביל רסקו מנהלת משא ומתן למכירת הקרקע לגורם שלישי. באמצעות עו"ד ליאורה ביין אלון ממשרד פרופ' ביין ושות' פנתה הקבוצה לבית המשפט המחוזי בחיפה, שהוציא צו המונע מרסקו למכור את הקרקע לגורם אחר.

 

הקבוצה הגישה כתב תביעה שבו נטען שרסקו ניהלה משא ומתן בחוסר תום לב תוך הצגת מצג שווא בעניין הסכמי הפיתוח עם המועצה המקומית בעתלית. רסקו טענה כי הושלמו 57% מעבודות הפיתוח הדרושות. אך בדיקה במשרדי המועצה בעתלית, שערכו חברי הקבוצה, העלתה כי רסקו הפרה את הסכם הפיתוח עם המועצה. שופט בית המשפט המחוזי עודד גרשון ייעץ לצדדים להגיע לפשרה, וכאמור חברי הקבוצה הוסיפו כ־14 אלף שקל למגרש.

 

80 המגרשים הם חלק מחטיבת קרקע גדולה יותר שבבעלות רסקו, המשתרעת על 54 דונם ומיועדת לבניית 164 יחידות דיור. את חברת רסקו ייצג עו"ד משה ליפשיץ שותף במשרד יעקב סלומון ליפשיץ ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x