שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מחקר: מגדלי מגורים מביאים לעליית מחירי הדירות בסביבה

את הנתונים העלה מחקר של גיאוקרטוגרפיה, אשר מצא כי באזורי מגורים שבהם נבנים מגדלים עולים מחירי הדירות יותר מאשר במקומות שבהם לא נבנים מגדלים

שי פאוזנר 08:2715.12.09

באזורי מגורים שבהם נבנים מגדלים עולים מחירי הדירות יותר מאשר במקומות שבהם לא נבנים מגדלים. כך עולה מבדיקה שערכה מתכננת הערים ד"ר רינה דגני, מנכ"ל קבוצת גיאוקרטוגרפיה, לקראת כנס האגודה הגיאוגרפית הנערך השבוע באוניברסיטת חיפה. "מגדלי דירות משביחים את ערך הנכסים סביבם, מעניקים

לסביבה יוקרה, חיות אורבנית ואוכלוסייה משופרת.

 

הצלחת המגדלים מגדילה את פיתוח המרכז ביוזמה פרטית על חשבון כסף ממשלתי או עירוני", אומרת דגני. לפי הממצאים, מחירי הדירות סביב מגדלי אקירוב שברחוב פנקס בתל אביב ומגדל רוטשילד 1 של קבוצת חבס בשדרות רוטשילד בתל אביב עלו בין השנים 2000–2009 בכ־75%. זאת, לעומת עלייה ממוצעת של כ־45% במחירי הדירות בכל העיר. דגני מדגישה כי המחירים שנבדקו היו בשקלים וללא תיקון מדדים.

 

דגני מסרה כי תמונה דומה עולה גם כשבוחנים את מחירי הדירות סביב מגדלי היוקרה שהוקמו ברמת גן. כך למשל עולה שסביב "סביון טאואר" שבמזרח רחוב ז'בוטינסקי עלו המחירים מתחילת שיווק הדירות בו בכ־20% לעומת עליית מחירי הדירות בשאר העיר. בחלקים אחרים של אותו רחוב העלייה נמוכה באופן משמעותי מאשר הממוצע העירוני, דבר המעיד עוד יותר לדברי דגני על ההשפעה של מגדל המגורים.

 

לדבריה של ד"ר דגני, "למרות החריגה של מגדל בנוף האורבני, ייתכנו למגדל השפעות חיוביות על מרכז העיר ועל סביבתו. אם המבנה ייבנה תוך השתלבות בסביבה לפי עקרונות הקיימות ובנייה ירוקה, גדולים מאוד הסיכויים שיתרונותיו הסביבתיים והאורבניים של המגדל יעלו על חסרונותיו ב'חריגה' בנוף", אמרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x