שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי לכלכליסט: רוצים לבנות בדרום תל אביב? תמצאו ציירי שלטים או רצענים

יזמים הפועלים בשכונת נווה שאנן נדרשים לעמוד בתנאים משנות הארבעים ולאכלס בפרויקט בעלי מקצוע ובתי מלאכה שאינם קיימים עוד

אורי חודי 07:5602.11.09

יזמים המעוניינים לקדם תוכניות בינוי בשכונת נווה שאנן שבדרום תל אביב נדרשים על ידי העירייה לאכלס את קומת הקרקע בבעלי מקצוע שכבר אינם קיימים יותר. ל"כלכליסט" נודע שבתוכנית בניין עיר (תב"ע) של עיריית תל אביב, חלק מהשכונה מוגדר כאזור ייעודי מעורב למגורים, מלאכות ואומנויות.

לפיכך, מצורפת לתוכנית רשימה של בעלי המקצוע שלהם נדרש היזם להקדיש את קומת הקרקע בפרויקט כתנאי לתחילת הבנייה.

 

ברשימה בולטים בעלי מקצוע שיזם יתקשה למצוא בימינו, כגון ציירי שלטים, קולעי סלים, רצענים, כורכים או בתי מלאכה למברשות. גבולות השכונה שעליה חלה הדרישה הם רחוב הרכבת מצפון, רחוב לבנדה במזרח, רחוב לוינסקי בדרום ושדרות הר ציון במערב.

 

"אני כיזם מחויב לרשימה שלא עודכנה משנותיה הראשונות של המדינה", טוען אבנר שניידר, מבעלי חברת די.אנד.איי המקדמת פרויקט למגורים בשכונת נווה שאנן. "על פי התב"ע במקום אנחנו מחויבים לאכלס שלוש מתוך 42 יחידות דיור בבעלי המקצוע המופיעים ברשימה", מספר שניידר, "כל הנושא הזה הוא מחדל של עיריית תל אביב שמשפיע על התפתחות דרום העיר. אם התוכניות הישנות היו מעודכנות כל האזור היה מתקדם מהר יותר".

 

מעיריית תל אביב אישרו כי התוכניות המדוברות הן משנות הארבעים. בתגובה לטענות היזמים נגד רשימת בעלי המקצוע נמסר מהעירייה: "ברור לנו כי רשימת המלאכות המוזכרת בתוכנית היא ארכאית, אולם סומנו מתוכה מקצועות ונושאים שעדיין קיימים ופעילים גם באזור, ולפי רשימה זו עובדים בכפוף לאישור הרשות לאיכות הסביבה. בקרוב תובא לוועדה המקומית מדיניות לאזור שתכלול גם התייחסות לנושא זה, ובהמשך בכוונת מינהל ההנדסה לערוך תוכנית בניין עיר חדשה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x