שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אילת: שתי עסקאות מסחריות גדולות נחתמו

משקיעים צרפתים שילמו 4.4 מיליון שקל עבור בית מפלגת העבודה; מתחם בזק נמכר ב־8 מיליון שקל

דותן לוי 15:0021.10.09

שתי עסקאות נדל"ן מסחרי גדולות היקף נסגרו בשבוע האחרון באילת. בעסקה הראשונה מכרה חברת ארלוזורוב את בניין מפלגת העבודה בעיר לקבוצת משקיעים מצרפת. מחיר העסקה כולל מסים נאמד ב־5.55 מיליון שקל. המכירה התבצעה במסגרת התמחרות שבה השתתפו תשעה יזמים.

 

בניין מפלגת העבודה

הוא מבנה ישן בשטח של כ־50 מ"ר, מיועד להריסה ומשתרע על קרקע בת 1.25 דונם במרכז העיר. נוסף על מחיר הקרקע תשלם הקבוצה מס רכישה בהיקף 220 אלף שקל, ועוד 800 אלף שקל ישולמו למינהל מקרקעי ישראל בגין שינוי ייעוד המבנה מציבורי למסחרי. 130 אלף שקל נוספים ישולמו כשכר טרחה לעו"ד. התב"ע הנוכחית מאפשרת למגרש זכויות בנייה של כ־1,300 מ"ר על פני 3 קומות. מחיר העסקה משקף עלות קרקע של כ־4,300 שקל למ"ר. על פי הערכות, בכוונת המשקיעים להגיש בקשה להגדלת זכויות הבנייה לכ־3,000 מ"ר.

 

בעסקה נוספת רכשה קבוצת משקיעים מאילת ממשקיעים צרפתים את מתחם בזק הישן, הממוקם במרכז העיר, בתמורה ל־8.14 מיליון שקל. מדובר במבנה בשטח של כ־900 מ"ר המשתרע על קרקע של 2.24 דונמים. המתחם נרכש לפני כשנתיים מחברת בזק על ידי משקיעים צרפתים, שהשביחו את הנכס והפכו אותו למתחם משרדים יוקרתי. בכוונת היזמים להגיש בקשה להגדלת זכויות הבנייה לתוספת של 6–7 קומות בשטח של 4,000 אלף מ"ר.

 

בעסקה זו תיווך משרד הום לידר אינטרנשיונל בע"מ בבעלות רוברט סיבוני. לדברי סיבוני, מדובר בשתי עסקאות במחירים גבוהים במיוחד. הסיבה לכך, לדבריו, היא כי המשקיעים מסתמכים על תוספות הבנייה שיעלו את ערך הנכס ויהפכו את ההשקעה למשתלמת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x