$
נדל"ן

אירו סאט מכרה את מתחם קולנוע תל אביב לקבוצת רכישה ב־39 מיליון שקל

במקום ייבנה פרויקט בן ארבע קומות אשר יכלול 36 יחידות דיור

אורי חודי 11:2621.09.09
חברת אירו סאט, שבשליטת היהלומן אברהם נמדר ורוני פלד, השלימה בערב ראש השנה את מכירת מתחם קולנוע תל אביב לקבוצת רכישה בניהולו של צחי ארבוב - תמורת 39 מיליון שקל. אירו סאט מכרה לקבוצה, שבה 39 חברים, 97.2% מהמתחם - ועל השטח הנותר תוכל להקים מבנה של 200 מ"ר למסחר

 

מתחם קולנוע תל אביב, הנמצא ברחוב פינסקר, נרכש על ידי אירו סאט ב-2006 תמורת 8.3 מיליון דולר וממוקם על שטח של כ־2.2 דונמים. במקום תכננה החברה לבנות מגדל מגורים בן כ־20 קומות; הוועדה המקומית בתל אביב אישרה תוכנית שכזו לפני כמה שנים - אך חזרה בה. נכון להיום, ניתן להקים במתחם בניין בן 7 קומות לכל היותר.

 

בתמורה לביטול ההחלטה בוועדה, קיבלו היזמים הבטחה לקבל את שווי ערך הזכויות שאיבדו במתחם זה במתחם אחר שבבעלותם בחסן עראפה. על פי ההסכם, אירו סאט תשתתף בהקמת הפרויקט במקום, והוא יכלול 36 יחידות דיור בארבע קומות בלבד מעל קומת קרקע שחלקה תיועד למסחר, ושתי קומות לפחות של חניון תת קרקעי.

 

אקרו נדל"ן הנמצאת בבעלותם של ארבוב ואילן קפון מתעתדת לבנות במתחם קולנוע תל אביב 36 יחידות דיור בהיקף של כ-46 מיליון שקל, לא כולל מרכיב הקרקע. אקרו נדל"ן יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין יצחק חג'ג', ארז תן-עמי ורן ריבלין ממשרד חג'ג', בוכניק, ויינשטיין ושות'.

 

בפרויקט העתידי של קבוצת הרכישה מתוכננות להיבנות דירות 2.5 חדרים בשטח של כ-90 מ"ר במחיר משוער של כ-1.9 מיליון שקל, דירות 4 חדרים במחיר משוער של כ-2.7 מיליון שקל ודירות הפנטהאוז של כ-250 מ"ר, עתידות להימכר בעבור כ-6 ועד לכ- 12 מיליון שקל. עוד מספרים באקרו נדל"ן כי במרכז הפרויקט עתידה להיבנות בריכת שחייה בחצר פנימית של כ-300 מ"ר.

 

אקרו נדל"ן הינה זרוע הנדלן של "קבוצת אקרו" הנמצאת בבעלות ארבוב, קפון וארז גיל. העסקה הנוכחית מצטרפת לעסקה נוספת שחתמה אקרו נדל"ן השבוע, במסגרתה נחתמה אופציה לרכישת קרקע מחברת מבני תעשיה של איש העסקים אליעזר פישמן ב-205 מיליון שקל, להקמת שני מגדלים בני 34 קומות ו-224 דירות בסמוך למגדלי תל אביב.

 

לאירו סאט, המוכרת, פרויקט נוסף הנמצא בשלבים ראשוניים של בנייה באזור זה, המכונה במשך שנים ארוכות "הבור בפרישמן". מדובר במגרש בן 3 דונמים בצומת הרחובות פרישמן ודיזינגוף. במקום עתיד להיבנות מגדל בן 26 קומות. לאחרונה דיווחה החברה כי המחירים בפרויקט יתחילו ב-5,000 דולר למ"ר וכי במשך חודש וחצי מכרה 20 דירות בהיקף כולל של 69 מיליון שקל - 3.45 מיליון שקל בממוצע לדירה. אכלוס המגדל מתוכנן לתחילת 2012. ארבוב, פעיל בתחום קבוצות הרכישה, מוכר בעיקר בזכות פרויקט צוקי ארסוף בו היה מעורב יחד עם היזם עידו חג'ג'.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x