$
נדל"ן

דיירי מגדל הוורד נדרשים לשלם ארנונה רטרואקטיבית

היקף הדרישה: מאות מיליוני שקלים. הדיירים הגישו נגד עיריית גבעתיים עתירה מינהלית

אורי חודי 09:2310.09.09

ישראלום נכסים, כלל חברה לביטוח וכלל בריאות חברה לביטוח הגישו אתמול עתירה מנהלית כנגד עיריית גבעתיים הנוגעת לחיובי ארנונה במגדל הוורד בעיר. לטענת החברות, העירייה הגישה לאחרונה דרישות תשלום בגובה של מיליוני שקלים וזאת כחיוב רטרואקטיבי על תשלומי ארנונה לחניה בשבע השנים האחרונות.

 

על פי הדרישה, מבקשת העירייה לגבות עבור שטחי החניה שבתחומה תעריף זהה לשטחי משרדים, תעריף הגבוה לפחות פי חמישה מהתעריף המקורי. העתירה הוגשה באמצעות עורכי הדין מלכה אנגלסמן ואילן רובינשטיין ממשרד אנגלסמן ושות'.

 

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

העותרות טוענות כי דרישת התשלום נגועה בחוסר תום לב, ונובעת מרצונה של העירייה להגדיל את הגבייה ותו לא. לכן הן דורשות לכבד את ההסכם המקורי. במשרד אנגלסמן מסבירים עוד כי להחלטה שתינתן בעתירה זו תהיה השלכה כספית משמעותית על שוכרי שטחי משרדים וחניות נוספים בגבעתיים וגם במקומות אחרים.

 

מעיריית גבעתיים נמסר: "העירייה מחוייבת לפעול בהתאם לצו הארנונה ולפסיקות בית המשפט העליון בנושא, שבין השאר קובעות שדין חניון קבוע הוא כדין שטח עיקרי, להבדיל מחנייה מזדמנת. העירייה ערכה בדיקה של הנכסים וחיובי הארנונה בעיר ונוכחה לדעת שיש נכסים עם חיוב חסר בניגוד לצו הארנונה הקיים. בעקבות זאת תוקנו השומות והותאמו לנדרש בצו הארנונה ועל פי פסיקת בית המשפט העליון, כאשר גם החיוב בעבור חיוב חסר בשנים הקודמות נעשתה בהתאם להוראות והדין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x