שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

גם חיפה מצטיידת בלופטים

הוועדה המקומית בעיר אישרה ליזם אבי ביתן, להקים מגדל לופטים בן 20 קומות בקמפוס הנמל בחיפה, המיועד לסטודנטים

רויטל חובל 11:2512.08.09

היזם אבי ביתן, בעלי שלוחת דרבי בישראל, שהקים בקמפוס הנמל בחיפה את מכללת כרמל, יקים מגדל לופטים ראשון בעיר.

 

ועדת המשנה של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חיפה אישרה את הקמת המגדל. התוכנית המוצעת עתידה לקום בשטח המשמש כיום מגרש חניה לבאי המכללה והקמפוס. עתה ממתינה התוכנית לאישור הוועדה המחוזית.

 

מגדל הלופטים בן 20 הקומות - חלק מהתוכנית הכוללת למתחם - יקרא מגדל האקדמיה ויכלול 102 לופטים בשטח של 90 מ"ר כל אחד. יהיו בו גינות משותפות לכל שתי קומות בשטח של 125 מ"ר. בין המגדל המתוכנן למכללה יוקם מעבר מקורה, וקומות הקרקע של המכללה ישמשו שטח מסחרי של 1,600 מ"ר. עוד כוללת התוכנית הקמת בריכת שחייה על גג המכללה.

 

ביתן מייעד את המגדל למגורי אוכלוסייה צעירה ובכללה סטודנטים וצעירים, בהמשך למדיניות עיריית חיפה להפוך את האזור למתחם אוניברסיטאי הכולל מעונות סטודנטים ואזור בילוי.

 

התוכנית אינה מציעה חניה מאחר שהאזור נגיש לתחבורה ציבורית ונמצא בסמוך לתחנת הרכבת מרכז השמונה ולתחנת הרכבת התחתית בחיפה, הכרמלית. עם זאת, האזור פחות נגיש לבאי שכונות הכרמל ונווה שאנן.

 

מדובר בשטח שיובש בתקופת המנדט הבריטי, ועל כן נטען שיהיה קשה לחפור בו חניון תת־קרקעי. מאחר שמדובר בשטח הסמוך לים, התוכנית טעונה אישור הוועדה לשמירת הסביבה החופית (הולחו"ף).

 

התב"ע (תוכנית בניין עיר) המוצעת מבקשת להסדיר גם את שטח המכללה, שפועלת בינתיים בהיתר לשימוש חורג לחמש שנים לאחר שינוי ייעוד הקרקע מאתר לאחסנה לאזור מגורים, מסחר, מבנים ומוסדות ציבור. המשוכה היחידה שעומדת בפני היזם והמתכננים, משרד האדריכלים קנפו כלימור, היא קרבת המבנה לאזור הפריקה והטעינה של חומרים מסוכנים בנמל חיפה.

 

התוכנית של ביתן מצטרפת לתוכנית של שיכון ובינוי נדל"ן, אף היא במתחם הקמפוס, המתככנת הקמת מבנה הכולל 80 לופטים בשטח של 50 מ"ר כל אחד, קומת קרקע מסחרית, ארבע קומות חניה וחמש קומות לטובת מגורים ומשרדים, בהיקף בנייה כולל של 8,560 מ"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x