$
נדל

אגד פינתה 3 דונם בתחנה המרכזית הישנה לטובת הקמתה של מכללת מנשר

הקרקע המדוברת היא חלק ממתחם בן כ-10 דונם שנמצא בבעלות עיריית תל-אביב-יפו. בכוונת העירייה להפוך את 7 הדונם הנותרים לגינה זמנית, עד לפיתוח פרויקטים מתאימים אחרים

דותן לוי 23:4402.08.09

לאחר שהפכה למתחם החביב על רוכשי דירות להשקעה, תזכה התחנה המרכזית הישנה בתל אביב לשדרוג נוסף - חברת אגד פינתה לאחרונה כ-3 דונם שבבעלות עיריית תל אביב, לטובת הקמת מכללת מנשר ללימודי צילום, תאטרון וקולנוע. בעירייה מקווים כי הקמת המכללה תהווה מוקד משיכה לאזור ומנוף לחידושו

ושדרוגו.

 

מכללת מנשר ממוקמת כיום במבנה שכור בסמוך למתחם התחנה המרכזית, מבנה המכללה החדש יוקם על קרקע שעליה נמצאים היום הרציפים של חברת אגד כאשר את הבנייה במתחם תממן המכללה.

 

הקרקע המדוברת היא חלק ממתחם בן כ-10 דונם שנמצא בבעלות עיריית תל-אביב-יפו. בכוונת העירייה להפוך את 7 הדונם הנותרים לגינה זמנית, עד לפיתוח פרויקטים מתאימים אחרים.

 

התחנה המרכזית הישנה החלה את פעילותה כבר בשנות ה-30 ושימשה כתחנה לתחבורה ציבורית מכל קצוות הארץ, כמו גם לתחבורה הפנים עירונית.

 

במהלך השנים התחבורה הציבורית עברה לרציפי התחנה המרכזית החדשה, אולם חברות "אגד" ו"דן" המשיכו להחזיק במתחם בעיקר לחניית אוטובוסים ומוקדי הסעות. בשנת 1997 פונתה חברת "דן" מהמתחם, והעירייה המשיכה לנהל משא ומתן עם חברת "אגד" כדי לפנותה מהמתחם ובכך לסיים את פעילות התחבורה הציבורית באזור.

 

במסגרת המשא ומתן נקבע כי חברת "אגד" תפנה את כל המתחם מכל פעילות ותחזיר לעירייה את השטח. נכון להיום, השטח פונה וממתין לפעילות העירייה לפינויו והכנתו ליישום התכניות במקום לרווחת הציבור.

 

העלייה במחירי הדירות באזור החלה כבר לפני כמה שנים כאשר כמה יזמים גילו את הפוטנציאל לתשואה גבוהה והחלו לרכוש נכסים המושכרים לרוב לעובדים זרים. לאחרונה דווח על עסקת נדל"ן גדולה במיוחד בה מכרה משפחת סטרוגנו נכסים בהיקף של כ־10 מיליון שקל ליזם מקומי ברווח של 100%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x