$
נדל"ן

אלון סולקין יקים שני בנייני מגורים במקום אולפני גבע בגבעתיים

התוכנית מאפשרת הקמת 70 יחידות דיור ב-11 קומות במרכז העיר. העירייה: הקטנו ביותר מחצי את מספר הקומות

אורי חודי 09:3429.07.09

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב אישרה להפקדה תוכנית להתחדשות עירונית במתחם אולפני גבע שבגבעתיים. החברה היזמית שהגישה את התוכנית היא ס.אלון הנמצאת בבעלות אלון סולקין.

 

מדובר במתחם המשתרע על 2.3 דונמים במרכז העיר, בפינת הרחובות ויצמן וריינס. במתחם קיים
מבנה בן שתי קומות שייעודו מסחרי. התוכנית שהופקדה תאפשר את הריסת המבנה הקיים והקמת שני בנייני מגורים בני 11 קומות שיכללו 70 יחידות דיור בשטח ממוצע של כ-100 מ"ר לדירה, מעל קומת מסחר של 800 מ"ר. התוכנית נערכה ע"י אדריכל יוסי פרחי ממשרד פרחי-צפריר אדריכלים.

 

בעיריית גבעתיים מברכים על התוכנית. לטענת העירייה, התוכנית המקורית כללה בנייה של מגדל בן 30 קומות, ובעקבות התנגדותה קוצץ מספר הקומות ביותר מחצי.

 

"עמדתה העקבית של העירייה ושל ועדת המשנה לתכנון ובנייה היתה להנמיך ככל הניתן את מספר הקומות של הפרויקט, אשר בתב"ע (תוכנית בניין עיר) הראשונה שהוגשה עמד על כ-30", אומרים בעיריית גבעתיים. "בשנתיים האחרונות ובמספר רב של דיונים בוועדה המקומית והמחוזית התמידה העירייה בעמדה זו, בין השאר מאחר שמדובר במרכז העיר.

 

"בהמשך, על אף שהוועדה המחוזית הודיעה בתחילה כי תתמוך גם בפרויקט בגובה של 17 קומות, המשיכה העירייה במאמציה לשמור על אופי הבניינים באזור. אמש, לאחר פשרה בין העירייה ליזם בוועדה המחוזית, אושר כי הפרויקט יכלול בנייה בשני מבנים בני 11 קומות בלבד, מעל קומת כניסה, וכי בכל קומה ייבנו שלוש דירות ולא ארבע כפי שתוכנן בתחילה".

 

עוד נמסר מעיריית גבעתיים: "המדיניות אותה מוביל ראש העיר ראובן בן שחר בנושא הבנייה בגבעתיים היא לשמור על האיזון בין אופיה השקט של העיר ואיכות חיי התושבים לבין עמדת היזמים ותוכניות בנייה עתידיות בעיר. בהתאם לכך, מתנגדת העירייה לבניית מגדלים בגבעתיים, למעט במתחמים המיועדים לכך ובשולי העיר".

 

במשרד הפנים מציינים כי בכוונת הוועדה המקומית לקדם פינוי בינוי של מתחמי מגורים בסמיכות למתחם, ברחוב גולומב וסביבתו, וכי מינהל ההנדסה פועל בימים אלה לקידום תוכניות אלו. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x