$
נדל"ן

העידן הקבוצתי: 4 קבוצות רכישה נוספות נחשפות

סדרה של עסקאות שנחתמה בימים האחרונים אינה מותירה מקום לספק - תחום קבוצות הרכישה הוא התחום החם ביותר בענף המגורים, ובעיקר המהיר ביותר לנצל את שובם של הביקושים הערים לדירות במרכז הארץ

שי פאוזנר, דותן לוי ואורי חודי 11:2213.07.09

מוקד המשיכה המרכזי ביריד הדירות המסורתי של מרכז הבנייה הישראלי, שנערך בסוף השבוע בגני התערוכה, היה ללא ספק מתחם חדש שבו הוצגו לראשונה הצעות להצטרפות לקבוצות רכישה. כ־15 קבוצות פנו לקהל המבקרים והציעו לו להצטרף לרכישת דירות במחירים אטרקטיביים במיוחד.

 

אם לא די בביקור ביריד כדי להמחיש עד כמה נהפכו קבוצות הרכישה לחלק חשוב בשוק המגורים המקומי, "כלכליסט" מציג את רשימת העסקאות הבולטות של הימים האחרונים של קבוצות רכישה שלא השתתפו ביריד.

 

בוטיק בחוף פרישמן

 

בימים אלה מתארגנת קבוצת רכישה לקניית קרקע ברחוב פרישמן בתל אביב, במרחק של 140 מטר מהים - כך נודע ל"כלכליסט". את הפרויקט מארגנת חברת MB Global שבשליטת מיכל ברנע, לשעבר בכירה בעולם ההייטק. הקבוצה מחזיקה באופציה לרכישת הקרקע, בשטח של 600 מ"ר, שעליה ממוקם כיום בניין שעתיד להיהרס. עבור המגרש עתידה החברה לשלם כ־ 30מיליון שקל, ובמקום תקים בניין בן שבע קומות ו־15 יחידות דיור בסך הכל.

 

מחיר הקרקע משקף עלות של כ־2 מיליון שקל ליחידת דיור. מחיר הדירות יחל ב־6,000 דולר למ"ר עבור דירות עורפיות (כ־2 מיליון שקל לדירת 2 חדרים), כ־7,000 דולר למ"ר עבור דירות חזית (כ־3 מיליון שקל לדירת 4 חדרים) וכ־9,000 דולר למ"ר עבור דירת הפנטהאוז. בבניין יהיו דירות 3–4 חדרים, דירת גן, פנטהאוז גדול ומיני־פנטהאוז. סך כל השטחים הבנויים, כולל שטחי שירות, יהיה כ־2,500 מ"ר. שטחי הדירות יהיו 250–78 מ"ר והן יכללו מרפסות שמש, מחסן וחניה. נוסף על כך יכלול המבנה גם ספא וחדר כושר.

 

לדברי ברנע, מדובר בפרויקט בוטיק יוקרתי שמרכז סביבו התעניינות רבה עקב הקרבה לים והתקציב הנוח. לפי הערכות, הקמתו של הבניין תושלם בעוד כשנתיים. ברנע מספרת שכמחצית מהרוכשים הם תושבי חוץ והשאר הם רוכשים ישראלים שמעוניינים לגור בדירות.

 

כמעט אחרונה ב־ג'

 

האחים עידו ויצחק חג'ג' מארגנים עוד קבוצה בולטת שהצטרפה לאחרונה לשוק ונמצאת בשלבי גיבוש, לרכישת מגרש בשטח של כשלושה דונמים ברמת אביב ג' בתל אביב. על המגרש, הנמצא בין הרחובות בית צורי, בן יוסף וקק"ל, מתכננת הקבוצה להקים 68 יחידות דיור בשני בניינים - האחד בן שבע קומות והשני בן עשר קומות. הקרקע נרכשה מחברת מודגל של דיוויד פדרמן, אלכס פסל ויעקב גוטנשטיין. זהו אחד המגרשים האחרונים שעדיין פנויים לבנייה ברמת אביב ג' היוקרתית.

 

ענבל אור, אור סיטי נדל"ן. "דירות ברחוב שקט ומרכזי גם יחד" ענבל אור, אור סיטי נדל"ן. "דירות ברחוב שקט ומרכזי גם יחד"

 

רוב חברי הקבוצה הם תושבי השכונה, המבקשים לשדרג את דירותיהם. הקבוצה מתכננת לבנות בסטנדרט מהגבוהים ביותר באזור, וכן לתכנן לובי מפואר וגדול, הכולל קונסיירז', שטחי ספא ועוד. עלותה המשוערת של דירת 5 חדרים רגילה היא כ־2.1 מיליון שקל, ועלותה המשוערת של דירת מיני־פנטהאוז היא כ־2.65 מיליון שקל.

 

עו"ד יצחק חג'ג', ממובילי תחום קבוצות הרכישה בשוק הנדל"ן הישראלי, סיפר: "בכוונת הקבוצה להקים פרויקט מהיוקרתיים ביותר באזור, המורכב בעיקר ממיני־פנטהאוזים בני 6 חדרים בשטח של 145 מ"ר נטו, עם מרפסות צמודות בשטח של 20 מ"ר".

 

להערכתו, המחירים שתשיג הקבוצה יהיו נמוכים בכ־30% ממחירי הנכסים מסוג זה באזור. לפני כחודשיים השלימה הקבוצה רכישה של בניין בגוש הגדול בקו ראשון לים, המתוכנן על ידי האדריכל גיורא רוטמן. את הקבוצה מארגנת חברה בשליטת איש העסקים עידו חג'ג', ועורכי הדין שילוו את העסקה הם יצחק חג'ג' ונדב אברמוביץ ממשרד חג'ג', בוכניק, ויינשטיין ושות'.

 

קונים מהקבלן

 

המחסור הבולט בקרקעות באזור המרכז גורם לרבות מקבוצות הרכישה לפנות ליזמי ולקבלני מגורים ותיקים כדי לרכוש מהם את השטחים שעליהם תכננו לבנות, ולאפשר להם לגרוף רווח מהיר עבור אפס עבודה.

 

חברת הנדל"ן אשדר מקבוצת אשטרום הודיעה אתמול כי חברה־בת שלה חתמה על הסכם למכירת זכויותיה במתחם הדרומי בפרויקט אשדר וקאנטרי בנתניה לקבוצת רכישה בכ־34.2 מיליון שקל. מהחברה נמסר שהעסקה עתידה להניב לאשדר רווח של כ־13 מיליון שקל ותזרים מזומנים של כ־18.5 מיליון שקל. אשדר יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין רונן מאור וארן פלשקס ממשרד מ. פירון.

 

פרויקט אשדר וקאנטרי נבנה בסמוך לחורשת הסרג'נטים בעיר וכולל כ־760 יחידות דיור. על שטחו של המתחם הדרומי בפרויקט, שגודלו 7 דונמים, שהזכויות בו נמכרו במסגרת העסקה הנוכחית, אפשר לבנות 114 יחידות דיור.

"מבחינתנו נוצרה הזדמנות עסקית לממש חלק מהפרויקט ברווח המשקף תשואה גבוהה על השקעתנו. מצאנו לנכון לבצע מימוש חלקי זה", אמר ארנון פרידמן, מנכ"ל אשדר. לדבריו, החברה תמשיך להקים ולשווק את שאר חלקי הפרויקט.

 

שקט בגבעתיים

 

חברת אור סיטי נדל"ן, המתמחה בהקמת קבוצות רכישה, החלה בימים אלה לגבש קבוצת רכישה להקמת פרויקט מגורים בגבעתיים. במסגרת קבוצת הרכישה יוקמו 33 יחידות דיור, שיכללו דירות 3.5 ו־4 חדרים וכן שלוש יחידות פנטהאוז בשני מבני מגורים בני שש קומות כל אחד, בשטח כולל של כ־2,250 מ"ר.

 

לדברי ענבל אור, מנכ"לית החברה, הפרויקט יוקם על קרקע בשטח של כ־1.4 דונמים ברחוב הל"ה במרכז העיר. "התחלנו לגבש את קבוצת הרכישה בגלל הביקושים הגוברים והדרישה של לקוחות לדירות באזור זה", מספרת אור. "מדובר בפרויקט שמציע לרוכשים דירות ברחוב שקט ומרכזי גם יחד, ובמחירים הנמוכים בכ־30% ממחיר השוק. מחירי הדירות בפרויקט ינועו בין מיליון שקל ל־1.4 מיליון שקל". להערכתה, גיבוש קבוצת הרכישה כולה לא ייארך יותר משבועיים.

 

אור סיטי עמדה עד היום מאחורי מיזמים של קבוצות רכישה מגוונות, בהן פרויקט מגדל הטייסים ברחוב הכבאים ברמת גן ופרויקט מגדל הרופאים בסמוך לחוף מציצים בתל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x