שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי: נתנאל גרופ זכתה בהתמחרות על מגרש בפרויקט חופים של חפציבה

המגרש מאפשר בנייה של 161 יח"ד ב-2 מגדלים בני 20 קומות; החברה תשלם עבור הקרקע כ-15.7 מיליון שקל

דותן לוי והדר קנה 18:0107.07.09

קבוצת נתנאל גרופ שבשליטת משפחת נתנאל רכשה קרקע לבניית 161 יחידות דיור בפרויקט חופים של חפציבה בחדרה בתמורה ל-15.7 מיליון שקל. החברה זכתה בקרקע במסגרת התמחרות שנערכה היום (ג') במשרד עורכי הדין מטרי מאירי ושות', מלבד נתנאל גרופ ניגשו להתמחרות גם חברת י.ח.דימרי ושתי קבוצות

של יזמים פרטיים.

 

מחיר הרכישה נקבע על 14.8 מיליון שקל זאת בנוסף לדמי כינוס בהיקף של כ-6%. מדובר בקרקע סמוכה לכביש החוף (כביש מספר 2), בשטח של 13.4 דונם. התב"ע לקרקע מאפשרת את בנייתם של 2 בניינים בני 20 קומות ו-161 יחידות דיור סך הכל.

 

מדובר ברכישה שנייה של קבוצת נתנאל בפרויקט חופים. בחודש מרץ 2008 רכשה החברה בהתמחרות שני מגרשים בחלקה המערבי של השכונה לבניה של 100 יחידות דיור ובתמורה ל-9.6 מיליון שקל. לאחר הזכיה, הוטחה ביקורת רבה על כך שהמחיר שבו נרכשו המגרשים נמוכים בכחצי מהמחיר אותו שילמה חברת חפציבה 3 שנים קודם לכן, וחודש לאחר מכן בית המשפט ביטל את ההתמחרות.

 

המחיר הנוכחי משקף לקרקע מחיר של כ-93 אלף שקל ליחידת דיור אם כי מיקום המגרשים נחשב לנחות בשל קרבתו לכביש הראשי, ובהשוואה למגרשים שהוצעו בהתמחרות הקודמת.

 

מחברת נתנאל גרופ נמסר, כי למרות הזכייה בהתמחרות יש להמתין לאישור העסקה על ידי בית המשפט. כפי שנוכחנו בהתמחרות הקודמת, זכייה בהתמחרות אינה סופית עד שניתן לכך אישור רשמי.

 

נפגעי חפציבה

בנוסף, כונס הנכסים הרשמי עו"ד שלמה שחר והמנהל המיוחד של חפציבה עו"ד יצחק מולכו, הגישו היום לאישורו של בית המשפט המחוזי בירושלים את הקריטריונים הסופיים, שגובשו על ידם לקביעת זהותם של נפגעי חפציבה הזכאים לסיוע כספי. הסיוע מתבסס על כספי הפיצויים העונשיים בסך 4 מיליון שקל שהועברו בפועל ע"י בועז יונה, במסגרת עיסקת הטיעון שלו עם הפרקליטות.

 

בפועל ישמשו 3 מיליון שקל לסיוע לכלל הנפגעים בפרשה שיעמדו בקריטריונים, מיליון שקל נוספים יופרשו לאחר קבלת אישור בית המשפט כעתודת פיצויים, שנועדה לסייע לרוכשי הדירות בפרוייקט מחסיה בבית שמש ודומיהם שנמנים גם הם על ה"גרעין הקשה" של הנפגעים. לגבי פרוייקטים אלו לא התקשרה חפציבה בהסכמי ליווי בנקאיים כך שהרוכשים נמצאים במצוקה גדולה יותר, וטרם התברר האם ניתן יהיה להשלים עבורם את בניית הדירות.

 

בועז יונה אמור לשלם 4 מיליון שקל נוספים כפיצויים, אך הוא טרם עמד בחיוב. 

 

מהבקשה עולה כי מנגנון הפיצוי שגובש בנוי על-פי היחס בין שני מרכיבים עיקריים: האחד, מצבו הכלכלי של כל אחד מהרוכשים (כך למשל נקבע קריטריון של "גובה שכר" וכל רוכש קיבל ניקוד בהתאם לרמת גובה השכר שלו) והשני, גובה תשלומי המקטע השלישי אשר נותרו לו לתשלום על פי המתווה. בין הקריטריונים לבחינת מצבו הכלכלי של כל רוכש: גובה שכר, מספר רכבים בבעלות המשפחה, מספר ילדים, יחס בין גודל הדירה למספר הנפשות בדירה, נכסים, גובה המשכנתא. כל רוכש שיבקש סיוע יקבל ניקוד שיתקבל מחישוב זכאותו כאשר רוכשים שסך נקודות הזכאות שלהם גבוה מ-10 יוגדרו כזכאים לסיוע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x