שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אישור עקרוני לפרויקט פינוי בינוי במתחם לביא בגבעתיים

המתחם נמצא בצפון מזרח העיר וכולל 70 יחידות דיור. על פי התוכניות במקום תתאפשר בנייתן של כ-225 דירות במסגרת פרויקט פינוי בינוי

אורי חודי 22:0629.06.09
לאחר למעלה מעשור אושרה היום (ב') עקרונית תוכנית פינוי בינוי בגבעתיים על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובניה. מדובר בתוכנית המתייחסת למתחם משכנות הפועלים המוכר גם כשיכון לביא, בו מתגוררות כ-70 משפחות.

 

מדובר במתחם הגובל מצפון וממזרח ברחוב לביא, ממערב לדרך בן גוריון
ומדרום ברחוב צל הגבעה. שטח המתחם, אשר נבנה בשנות השלושים של המאה הקודמת, הוא כעשרה דונם ויש בו כ-70 דירות בנות 2 חדרים כל אחת בשטח ממוצע של 50 מ"ר. רוב הבניינים והדירות במקום במצב ירוד ופגעי הזמן ניכרים היטב בקירות המבנים. התוכנית המוצעת כוללת כ-225 דירות בגודל ממוצע של כ-115 מ"ר בשני מבנים במקום 70 הדירות הקיימות.

 

במקביל, אישרה גם הוועדה המחוזית להפקדה תוכנית להרחבת פרויקט הפינוי בינוי ברחוב ערבי נחל בגבעתיים, אשר מבצעות חברות משהב ומבני אופיר, כאשר התוכנית תאפשר את הרחבת הפרויקט למבנים נוספים בשכונה. מעיריית גבעתיים נמסר כי מדובר בהרחבה של כ-20% נוספים לגודל המתחם הנוכחי.

 

לפני כשלושה שבועות, אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובניה בראשות ראש העירייה ראובן בן שחר וועדת המשנה לתכנון ובניה בראשות מושיק גולדשטיין, להפקדה במחוזית, את תכנית פינוי בינוי במתחם ההסתדרות בעיר.

 

מעיריית גבעתיים נמסר כי "ראש עיריית גבעתיים, ראובן בן שחר, הקים לפני כשנה וחצי צוות מיוחד אשר יפעל להתרת חסמים וקידום מהיר של שורת פרויקטים של פינוי בינוי בעיר. כחלק ממדיניות ראש העיר, פועלים מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק התכנון והבניה, מושיק גולדשטיין, ומהנדס העיר, רפי גרציאני, במספר רב של מישורים בכדי להקל ככל שניתן על הקמת פרויקטים דומים, בין השאר באמצעות יוזמות ודיונים תכנוניים בכל הוועדות המחוזיות, ומעקב אחר ביצוע ההתאמות הנדרשות על ידי המתכננים בכדי לקצר את פרק הזמן הנדרש לקבלת האישורים".

 

ראש העירייה ראובן בן שחר אמר כי "התחדשות עירונית הוא עתידה של גבעתיים ואני מתכוון לעשות כל שביכולתי בכדי לקדם תכניות פינוי בינוי בכל מקום בו התושבים יחפצו בכך והדבר ניתן. כל אדם שטובתה של גבעתיים עומדת לנגד עיניו מבין שמדובר פה בחיזוק מאסיבי של איכות החיים של כלל תושבי העיר ולא רק של אלו המתגוררים במתחמים המיועדים לפינוי בינוי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x