$
נדל"ן

מטה המאבק יפגין מול האסיפה הכללית של קק"ל ביום א'; "מתנהגים כמו גנבים בלילה"

במטה מאשימים: ההנהלה מתעקשת לקיים את האסיפה, שתקבע את גורל עסקת חילופי הקרקעות עם המדינה, ימים ספורים לפני הגעתם של 120 חברי האסיפה החיים בחו"ל, אשר עשויים להשפיע על ההחלטה

אורי חודי 16:3411.06.09

ביום ראשון הקרוב תתכנס האסיפה הכללית של קרן קימת לישראל כדי לאשר את עסקת חילופי הקרקעות בינה לבין המינהל. חברי מטה המאבק בהפרטת קרקעות ישראל טוענים, כי מדובר במחטף, משום שארבעה ימים לאחר הישיבה המתוכננת צפויים להגיע לישראל כ-120 יהודים מארה"ב, קנדה ומדינות נוספות, חברי האסיפה הכללית של קק"ל, שלא יוכלו להביע דעתם בנושא.

 

"בקק'ל מנסים להשלים את מהלך החיסול, במסגרתו מוותרת קרן קימת על עקרונותיה ועל האדמות שבבעלותה. יהדות העולם, המחזיקה בכ-2/3 מהמושבים באסיפת הקרן, צפויה להישאר מחוץ למעגל מקבלי ההחלטה הגורלית", אומרים במטה. 

 

 

חבר המטה גיל פלוטקין אמר היום על מועד כינוס האסיפה: "מתנהגים כאן כמו גנבים בלילה, רק שהפעם מדובר באדמות הלאום, האדמות של כולנו. מדוע

לא מאפשרים לחברי האסיפה לקחת חלק? הרי הם ממילא צפויים להגיע לארץ בעוד כמה ימים.

 

"כל תהליך הפרטת הקרקעות מתבצע מתחילתו בצורה עקומה", מאשים פלוטקין: "כינוס ישיבות מבלי שמזמינים את החברים, מבלי שמסבירים על מה מצביעים וכמובן - הניסיון להעביר את ההחלטה על הפרטת אדמות המדינה במסגרת חוק ההסדרים. מי שסבור שזה יעבוד - טועה".

 

במחאה על ההסכם והישיבה הקרובה, צפויים חברי מטה המאבק לקיים הפגנה, בהשתתפות כ-500 מפגינים, מול האסיפה הכללית ביום ראשון.

 

בתגובה להאשמות מטה המאבק נמסר מקק"ל: "ממשלת ישראל החליטה להעביר את הרפורמה במסגרת חוק ההסדרים ובתאריך ה-15.06.09 יונח החוק על שולחן הכנסת. ההסכם בין קק"ל למדינה מתקן באופן משמעותי את ההחלטה המקורית של ממשלת ישראל לגבי קק"ל. זו גם הסיבה שנאלצנו להזדרז ולזמן את האסיפה הכללית ליום ה-14.06.09 ולא ניתן היה לדחות את כינוס האסיפה, אפילו בימים ספורים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x