שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עיבוי בינוי בבת ים: פרויקט תמ"א 38 יבוצע ברחוב הנביאים

במסגרת הפרויקט יורחבו 466 יחידות דיור, ו-293 יח"ד חדשות יוצעו למכירה. בעירייה הסבירו כי העדיפו את התפיסה של עיבוי בינוי שמשמעותה חיזוק והרחבה של מבנים קיימים על פני פינוי בינוי

דותן לוי 16:5627.04.09
עיריית בת ים הציגה תוכנית עירונית להתחדשות, באמצעות עיבוי בינוי. זאת במסגרת תהליכי תכנון ופיתוח סביבתיים בכל רחבי העיר. במסגרת הפרויקט יורחבו 466 יחידות דיור ברחוב הנביאים בעיר, ו-293 יחידות דיור חדשות יוצעו למכירה. היוזמה היא בשיתוף משרד הבינוי והשיכון.

 

מטרות
התוכנית הן שיפור תנאי הדיור בסביבת המגורים, הרחבת דירות קיימות כולל הוספת מעליות וממ"דים, שיפור חזיתות ושדרוג קומת קרקע, מתן פתרונות חנייה וכן מתן תמריצים באמצעות תוספת זכויות בנייה לחיזוק המבנים על פי תמ"א 38.

 

בעירייה ציינו כי במקרה זה העדיפו את התפיסה של עיבוי בינוי שמשמעותה – חיזוק והרחבה של מבנים קיימים על פני בנייה לפי המודל של פינוי בינוי המחייב את הריסת המבנים הקיימים ופינוי התושבים בתקופת הבנייה.

 

לדברי סמנכ"ל תכנון ואסטרטגיה בעיריית בת ים, עו"ד ארז פודמסקי: "הדגש בתוכנית זו הוא בהתחדשות ושיפור הקיים ולא רק תכנון פרויקטים חדשים, מתוך תפיסה פשוטה שיש להתאים כל פיתוח חדש למצב הקיים. התוכנית תשאף לשילוב מרבי של התושבים ובעלי העסקים בתכנון בעיר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x