$
נדל"ן

אשטרום ומליסרון רוכשות מכור 33.3% מחוצות המפרץ

החברות ישלמו לחברת א.כ.א לפיתוח כ-81.8 מיליון שקל. מאשטרום נמסר כי העסקה משקפת שווי של כ-400 מיליון שקל למתחם המסחרי בחיפה

אורי חודי 11:3319.04.09

חברת אשטרום נכסים, בניהולו של מוטי סלע, וחברת מליסרון, מקבוצת האחים עופר נכסים, חתמו על הסכם לפיו ירכשו בחלקים שווים מכור נכסים 33.3% מהונה של חברת א.כ.א לפיתוח בע"מ, הבעלים של מתחם מסחרי חוצות המפרץ בחיפה. תמורת המניות בא.כ.א ישלמו אשטרום ומליסרון כ-81.8 מיליון שקל. 

 

כחלק

מהעסקה, יזרימו שתי החברות לא.כ.א הלוואת בעלים בסך של כ-35 מיליון שקל, באמצעותה תיפרע א.כ.א הלוואת בעלים כלפי כור. שאר העסקה מתבצעת בהקצאת מניות בשווי של כ-31 מיליון שקל ובדיבידנד של כ-16 מיליון שקל.

 

מאשטרום נמסר כי העסקה משקפת למתחם המסחרי שווי של כ-400 מיליון שקל, לפני ניכוי ההתחייבויות לבנקים והלוואות הבעלים של חברת א.כ.א. עם השלמת העסקה, הכפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים ולאישורים נוספים, יחזיקו אשטרום נכסים ומליסרון בחלקים שווים בבעלות המלאה על המתחם המסחרי חוצות המפרץ.

 

המתחם המסחרי חוצות המפרץ מתפרש על פני שטח של כ-150 אלף מ"ר, ושטחו הבנוי הוא כ-52 אלף מ"ר. כמו כן, בבעלות א.כ.א זכויות בניה נוספות בהיקף של כ-170 אלף מ"ר המאפשרות את הרחבת שטחי המתחם המסחרי. על פי הדו"חות הכספיים לשנת 2008, דמי השכירות שהניב המתחם המסחרי בשנת 2008 הסתכמו בכ-26.2 מיליון שקל. שיעור התפוסה במתחם המסחרי, עמד על כ-89%.

 

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים, התייחס לרכישה ואמר כי "המתחם המסחרי חוצות המפרץ הוא נכס איכותי בעל פוטנציאל השבחה משמעותי. הגדלת אחזקתנו במתחם המסחרי היא במסגרת האסטרטגיה שלנו להשביח את פורטפוליו הנכסים של אשטרום, בין אם באמצעות הגדלת אחזקות בנכסים קיימים, כפי שעשינו אשתקד בקניון בת ים, והן באמצעות רכישת נכסים חדשים".

 

ליאורה עופר, יו"ר מליסרון, התייחסה גם היא לעסקה ואמרה כי "מליסרון ממשיכה ביישום האסטרטגיה העסקית לביסוס מעמדה כאחת מהקבוצות המובילות בישראל בתחום המרכזים המסחריים. בהמשך לעסקה עליה דיווחה לאחרונה על רכישת קניון רמת אביב וקניון סביונים, תרכוש החברה את חלקה של כור וחלקה של עופר במתחם 'חוצות המפרץ'".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x