שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

התאחדות הקבלנים: קבוצות הרכישה - הרעה החולה של ענף הנדל"ן

סגן יו"ר התאחדות הקבלנים ראול סרוגו: "למה מחכים? שתיפול קבוצות רכישה וחבריה ישארו ללא קורת גג?"

דותן לוי ואורי חודי 16:0501.04.09
"קבוצות רכישה הן הרעה החולה של הנדל"ן למגורים בישראל", כך אמר היום (ד') ראול סרוגו, סגן נשיא התאחדות הקבלנים, בכנס הנדל"ן של גלובס שנערך בתל אביב. סרוגו אמר שמדובר ב"קומבינה עסקית" שקיימת רק בישראל.

 

"אנחנו מנהלים מלחמה נגד קבוצות הרכישה. היום, בימים של משבר

כלכלי, כשקיימת הזדמנות להוריד את מחירי הקרקע למחירים שפויים, הקרקע בישראל נותרה יקרה ומהווה חלק נכבד מעלות הפרויקט. קבוצות הרכישה מציעות מחיר מופקע עבור הקרקע ועל ידי כך נמנעת כל ירידת מחירים אפשרית", אמר סרוגו.

 

במהלך הכנס התפתח ויכוח סוער בין סרוגו, שבבעלותו חברה קבלנית, לבין נחשון קיוויתי, מבעלי חברת בסר ומחלוצי קבוצות הרכישה בישראל. "אין על קבוצות רכישה שום מגבלות רגולטוריות", אמר סרוגו. "למה מחכים, שתיפול קבוצה והדיירים ישארו ללא קורת גג? חוק המכר לא חל על קבוצות הרכישה".

 

כתגובה ענה לו קיוויתי: "אנחנו נמצאים בשוק חופשי ובמדינה דמוקרטית. אין כאן עדר. השיטה הזו קיימת שנים בארה"ב והוכיחה את עצמה כשיטה זולה ואיכותית יותר מאשר רכישת דירה מקבלן. אני מייצר עבודה לקבלנים והם מרוצים, עובדים, ורודפים אחרינו. התחרות שלנו היא לא עם הקבלנים אלא עם היזמים". סרוגו לא נותר חייב וענה לו כי "אין לנו לקבלנים בעיה של תחרות, יש למעלה מ-1,000 קבלנים ואנחנו מתחרים אחד בשני. הבעיה היא שהתחרות בין הקבלנים לקבוצות היא לא הוגנת, ובזה נמשיך להילחם".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x