שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

רוטשטיין מכרה קרקע בפתח תקוה תמורת כ-42 מיליון שקל

קפיטל גרופ וחברת מגדלים יקימו על שטח של 2.5 דונם בשכונת אם המושבות מגדל מגורים בן 23 קומות, במסגרת קבוצת רכישה

אורי חודי 13:5230.03.09
מארגני קבוצת הרכישה בשכונת אם המושבות בפתח תקוה, החברות קפיטל גרופ ומגדלים, מימשו את האופציה שחתמו עם חברת רוטשטיין לפני כשלושה וחצי חודשים לרכישת שטח קרקע של 2.5 דונם. הקרקע נרכשה בעבור כ-42 מיליון שקל ועלייה עתיד להיבנות מגדל בן 23 קומות שיכלול 124 יחידות דיור.

 

מחברת
רוטשטיין נמסר כי רוכשי הקרקע מסרו לחברה את הסכם המכר חתום, בצרוף התשלום הראשון בסך של כ-13 מיליון שקל בתוספת מע"מ, שהופקדו בנאמנות כפי שנקבע בהסכם המכר. יתרת התמורה עבור הקרקע תשולם לא יאוחר מ-20 ביוני 2009. עוד נמסר מהחברה כי: "כספי התמורה שיתקבלו ממכירת המקרקעין ישמשו ברובם לפירעון מוקדם של אגרות חוב, סדרה ב', של החברה".

 

אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין מסר כי: "על אף התקופה המאתגרת שעובר הענף בחודשים האחרונים, אני שמח שהצלחנו לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו, עוד לפני תחילת המשבר, תוך גילוי אחריות מול המשקיעים. זוהי אבן דרך חשובה מאוד שתאפשר לחברה להמשיך ולפתח את עסקיה בצורה שקולה ויצירתית, במטרה לקצור בעתיד את הפירות".

 

מקפיטל גרופ ומגדלים נמסר כי מימוש האופצייה נעשה לאחר שהחברות סיימו לשווק את כל יחידות הדיור לחברי קבוצת הרכישה. היקף העסקאות עומד על כ-145 מיליון שקל.

 

"בשבועיים האחרונים הוגבר קצב המכירות, לקראת סיום האופציה", מספרות קרן בן דויד וחני הורוביץ, מנכ"ליות חברת מגדלים, "נראה כי אחרוני המתלבטים הגיעו לכלל החלטה וביצעו עסקאות. הצלחנו לגבש בתקופה לא פשוטה ובמציאות של מיתון, משבר כלכלי ומלחמה, קבוצה חזקה של רוכשים".

 

אלון הרצוג, מנכ"ל קפיטל גרופ התייחס גם הוא לשיווק כל הפרויקט ואמר: "דווקא בימים אלה, בהם המיתון מורגש בכל תחומי הצרכנות, וכן גם בנדל"ן, המחיר והביטחון ברכישה הם אלה שמשחקים את התפקיד העיקרי בשיקולי הצרכן, ולכן יש יתרון מובהק לקבוצות הרכישה, אשר מוזילות בצורה משמעותית את העלויות ואת המחיר הכולל. מאחר ובקבוצת רכישה, מרכיב הקרקע מהווה רק שליש מערך הנכס, הרוכשים נהנים ממחירים אטרקטיביים בעת הזמנת הבנייה בקבוצה, וללא פערי תיווך לעומת התמורה הגבוהה. לצורך העניין, בעת שעלות דירה רגילה באזור "אם המושבות" נעה סביב 1.3-1.2 מיליון שקל, הרי שעלות משוערת של דירה ממוצעת במגדל המושבה, כולל קרקע, הינה מיליון שקל".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x