$
נדל"ן

התאחדות הקבלנים תעתור בבג"ץ נגד הממשלה

טוענת כי קבלנים רבים נרשמו ללימודים לקבלת תעודת קבלן שיפוצים מוסמך, אך המדינה אינה מקיימת מבחני הסמכה מאז אוגוסט 2008

דותן לוי 12:1022.03.09

"משרד הבינוי והשיכון אינו פועל לטובת הענף ולא לטובת הקבלנים". כך תקף יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב, בכנס השנתי של ההתאחדות, שנערכה ביום ו' בכפר המכביה ברמת גן. הכנס הסוער הופסק מספר פעמים בשל קריאות ביניים של קבלני שיפוצים שהביעו את תסכולם מיחסה של המדינה לענף ולקבלני השיפוצים, אשר גורם לנזקים כלכליים גדולים למגזר השיפוצניקים המונה כ-20 אלף קבלנים.

 

בין היתר קבלו הקבלנים על כך שלמרות שרבים מהם נרשמו ללימודים לצורך מעבר בחינות וקבלת תעודת קבלן שיפוצים מוסמך מטעם רשם הקבלנים, המדינה אינה מקיימת מבחני הסכמה מאז אוגוסט בשנה שעברה.

 

לדברי ערן סיב, "החוק קובע מפורשות כי יש לקיים מבחנים לפחות אחת ל-3 חודשים. כך, נוצר מצב אבסורדי לפיו המדינה היא זו שעוברת על החוק, אנשים מנועים מלבצע עבודות ללא התעודה וכך הם הופכים לעבריינים בעל כורחם וחלקם אף יפשטו את הרגל".

 

נשיא התאחדות קבלני הבניין, ניסים בובליל, שנשא אף הוא דברים בכנס, טוען כי בעבודה מול משרדי הממשלה "נתקלנו באטימות מוחלטת. זרוע אחת - התמ"ת, הכינה את תוכנית הלימודים ואילו זרוע אחרת - משרד השיכון, טוען שהתוכנית אינה מתאימה".

 

בובליל הכריז כי בימים הקרובים תוגש עתירה לבג"ץ נגד המשלה, שכן לא יכול להיות שאנשים הולכים ללמוד והמדינה לא מאפשרת להם לגשת לבחינות.

 

אבנר בן ארי, מנהל מכללת התאחדות קבלני השיפוצים, הכריז כי ההתאחדות תממן לימודי רענון על חשבונה לכל קבלני השיפוצים שאינם יכולים לגשת כיום למבחני ההסמכה

 

בגרות לכל שיפוצניק

 

עוד נושא שעלה בכנס היה הדרישה שהועלתה על ידי רשם הקבלנים לחייב את קבלני השיפוצים להיות גם בעלי תעודת בגרות. יו"ר ההתאחדות ערן סיב הכריז כי מדובר בהחלטה לא סבירה שלא תעבור בשלום.

 

יעקב אראלי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, הכריז כי "צריך להיות מטורף כדי לדרוש שקבלן שיפוצים יהיה בעל 12 שנות לימוד. אולי כדאי לקבוע שגם תנאי הסף לתשלום מס הכנסה יהיו 12 שנות לימוד. אם הדרישה לא תרד, ייתכן שנפעל גם להשבתה במשרד השיכון כדי להלחם בה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x