שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

סקר ליום המשפחה: הסלון הוא עדיין החדר המשפחתי

כ-66% מהנשאלים אמרו כי הסלון או חדר הטלוויזיה הם עדיין החדרים המרכזים בהם מבלים כל בני המשפחה יחד

אורי חודי 23:3024.02.09

לקראת יום המשפחה שחל היום ערכה קבוצת חנן מור, בשיתוף גיאוקרטוגרפיה, סקר שבדק באילו חדרים מבלים בני המשפחה את מירב זמנם בבית, ביחד ולחוד.

 

על פי ממצאי הסקר, הסלון או חדר הטלוויזיה הם עדיין החדרים המרכזים בהם מבלים כל בני המשפחה יחד, כך לפחות מסרו כ-66% מהנשאלים.

בנוגע להבדלים בין המינים בכל מה שנוגע למקום הבילוי המועדף עליהם בבית מראים הנתונים כי הנשים מעדיפות את המטבח והגברים את פינת המחשב.

 

לגבי חדר השינה, מהסקר עולה כי צעירים בני 34-18 מבלים כ-30% מזמנם בבית במהלך היום בחדרי השינה לעומת 10% בלבד מהזמן בו מבלים מבוגרים. בנוסף, התל אביבים ותושבי השרון מבלים את הזמן הרב ביותר במהלך היום בחדר השינה, כ-24% מזמנם, לעומת 25% מהירושלמים והחיפאים שמעדיפים את המטבח.

 

נתון מפתיע בסקר הוא הזמן בו מבלים חרדים וחילוניים בחדר המחשב, הזמן זהה בשתי האוכלוסיות ועומד על כ-15% מזמנם הפנוי בבית.

 

לפי הסקר, יש הבדלים ברורים בין בעלי הכנסות נמוכות וגבוהות לזמנן אותו הם מבלים במחשב. בעלי הכנסה נמוכה של עד 7000 שקל בחודש מבלים רק 5% מזמנם בחדר המחשבים, זאת לעומת בעלי הכנסה של מעל לעשרת אלפים המבלים 22% מזמנן בחדר.

 

נתונים נוספים העולים מהסקר מראים כי משפחות חרדיות מבלות פי 5 מזמנן בפינת האוכל (15%) לעומת משפחות חילוניות המבלות 3.9% בלבד מזמנן ביחד בפינת האוכל.

 

באזור ירושלים מבלות משפחות 17% מזמנן ביחד בחדר השינה, לעומת 6% מהזמן בו מבלות משפחות מתל אביב את זמנן ביחד בחדר. העולים החדשים הם שיאנים בצפייה בטלוויזיה ביחד, מבלים 71% מזמנן ביחד בסלון.

 

דני דניאל, סמנכ"ל השיווק בקבוצת חנן מור מסר בתגובה לסקר כי "תוצאות הסקר מצביעות על כך שהסלון שומר על מעמדו כמקום בילוי משפחתי מועדף והטלוויזיה עדיין מתפקדת כמדורת השבט. אולם, חדר המחשב מזנב בו וצובר תאוצה בשנים האחרונות כמקום בילוי מועדף. נתונים אלו מנחים אותנו בשלבי התכנון האדריכלי והתאמת הדירה לצרכי הלקוחות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x