נדל"ן

בלעדי: בזק מוציאה למכירה ארבעה נכסים בת"א בשווי 80 מיליון שקל

על פי הודעת החברה לרוכשים פוטנציאליים, התחדשות טכנולוגית מייתרת את הצורך במבנים

דותן לוי ואורי חודי 08:2118.02.09

חברת בזק החליטה למכור ארבעה בניינים שלה בתל אביב. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במרכזיות החברה בצהלה, ברמת אביב, בסמוך לכיכר המדינה ובמרכז תל אביב. זו המכירה המרוכזת הגדולה ביותר של החברה של נכסי נדל"ן בשנים האחרונות.

 

הנכס הראשון הוא מרכזיית דן מבואות, הנמצאת ברחוב משה סיני בשכונת צהלה. מדובר בבניין משרדים בן 4 קומות בשטח בנוי של 1,700 מ"ר. להערכת שמאית המקרקעין נחמה בוגין שווי הבניין נאמד ב־8.5 מיליון שקל, ללא התייחסות לזכויות בנייה נוספות למגורים. נכס נוסף הוא מרכזיית רמת אביב, הנמצאת מול האוניברסיטה ברחוב הופיין. מחירו של הנכס שמשתרע על 1,800 מ"ר בנוי נאמד ב־9 מיליון שקל.

 

הבניין ברמת אביב. 9 מיליון שקל הבניין ברמת אביב. 9 מיליון שקל צילום: יובל חן

 

הנכס השלישי המוצע למכירה הוא מרכזיית ויצמן, הנמצאת ברחוב ויצמן ליד כיכר המדינה. לדברי שמאי המקרקעין עופר כהן מרמת גן, מדובר בבניין שחלקו מיועד למגורים ומשתרע על שטח בנוי של 4,500 מ"ר. ההערכה היא ששווי הבניין הוא כ־35 מיליון שקל.

 

הנכס הרביעי הוא מרכזיית צפון, הנמצאת בסמוך לרחובות אבן גבירול, אנטוקולסקי ושטרוק. מדובר בבניין המשתרע על שטח של 3,200 מ"ר וערכו נאמד ב־28 מיליון שקל.

 

במצגת שהעבירה החברה לרוכשים פוטנציאליים נכתב כי "בשל התחדשות טכנולוגית מתייתרים חלק ממבני בזק. נכסים אלו יוצאים למכירה. הנכסים ממוקמים במרכזי מגורים ובאזורים אטרקטיביים ביותר".

 

עבור בזק לא מדובר במימוש נכסים ראשונים מסוג זה. בין הנכסים שהועמדו לאחרונה למכירה נמצאים מרכזיית רחביה בירושלים ומרכזייה נוספת בקריית אונו.

 

לדברי שמאית המקרקעין רלי טרייסטמן אגמי, שווי הנכסים המוצעים למכירה על ידי חברת בזק מושפע בעיקר מייעוד הקרקע, היות וחלק מהקרקעות מסווגות כמגרשים מיוחדים לשימוש ספציפי כמרכזיות או מתקני תקשורת. חלק אחר של הקרקעות מסווג כבנייני ציבור. לכל שימוש שאינו מתקן תקשורת יידרש הליך תכנוני לשינוי ייעוד הקרקע. הליך זה כרוך בתשלום היטל השבחה. בנוסף, בנכסים שלגביהם נמכרות זכויות חכירה ממנהל מקרקעי ישראל יש לתת את הדעת למטרת החכירה עפ"י הסכם החכירה עם המינהל. גם כאן במקרה של ייעוד ציבורי, ידרש הליך של שינוי ייעוד וניצול הכרוך בתשלומים כבדים למינהל.

 

בזק סירבה להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x