$
נדל"ן

המדינה חתכה ב־50% מחיר מכרז ענק בצומת קסם

הקיפאון בבנייה מחריף: אחרי כישלון המכרז הקודם, מינהל המקרקעין פרסם מכרז חדש למתחם לב ישראל, הסמוך לראש העין. מחיר המינימום להשתתפות במכרז לבניית מגורים ומסחר על שטח של כ־400 דונם ירד מ־204 מיליון שקל ל־105 מיליון שקל

אורי חודי 08:5215.01.09

עוד סימן לקיפאון שאליו נכנס שוק הבנייה בישראל: מינהל מקרקעי ישראל פרסם מכרז חדש למתחם לב ישראל שליד ראש העין וחתך את מחיר המינימום להשתתפות בו ל־105 מיליון שקל במקום 204 מיליון שקל, שנדרשו לפי המכרז הקודם.

פרויקט לב ישראל נמצא בתחום שיפוטה של ראש העין, בפינה הדרום־מזרחית

של צומת קסם. מדובר במתחם המשתרע על כאלף דונם בסך הכל, מתוכם שטח של 392 דונם שעליהם משווקת קרקע ל־210 אלף מ"ר מסחר ו־1,072 יחידות דיור. במכרז הראשון שפרסם המינהל התעניינו כמה קבוצות, בהן גם שתי קבוצות רכישה שניסו להתארגן כדי לזכות במכרז, אך המכרז נסגר ללא הצעות שעמדו בסף הכניסה.

 

בעקבות כישלון המכרז הראשון הוגמשו תנאי המכרז החדש. מלבד הורדת מחיר המינימום להשתתפות, החליטה גם עיריית ראש העין להגמיש את תנאי התשלום לחמש שנים. "המכרז במתכונתו הנוכחית הפך להיות אטרקטיבי יותר מתמיד, בוודאי שהרבה יותר מההצעה הראשונה של מינהל מקרקעי ישראל", נמסר מהעירייה.

 

המכרז החדש עתיד להיסגר ב־25 בינואר. עוד נמסר מעיריית ראש העין שראש העירייה, משה סיני, המייחס לפרויקט חשיבות לאומית כמנוף לקידום תשתיות במשק ולצמצום האבטלה, פנה במקביל גם למשרד הפנים, התמ"ת והאוצר בבקשה לתת תעריפי ארנונה מיוחדים למתחם העסקים בלב ישראל, כדי להקל על מפעלים וחברות המבקשים לפעול באזור. "מדובר במתחם ענק שחשיבותו אסטרטגית, שכן הוא נמצא בשוליה המזרחיים של מדינת ישראל, מחזק את יישובי הפריפריה במרכז הארץ ועשוי למנף בעתיד גם שיתופי פעולה אזוריים", ציין סיני.

 

ההחלטה להפחית את מחיר ההשתתפות במכרז באה יממה לאחר שנודע שאחד הפרויקטים הבולטים בשוק הנדל"ן בארץ - פרויקט מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב - לא ייצא בקרוב לפועל. הסיבה: מבוי סתום שאליו נקלע הליך מכירת המתחם בעקבות חוסר מוכנות של בעליו, תנובה ועיריית תל אביב, להוריד את מחיר הקרקע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x