שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עוד מגדל בתל אביב מתעכב: בשטח המוסך הישן של דן

אמד של חברת דן השכירה את מגרש המוסך של דן לשעבר ברחוב ארלוזרוב פינת דיזנגוף עליו היא מתככנת להקים מגדל - למפעיל חניונים

שי פאוזנר 21:1708.01.09

מצבו של הרעוע של שוק מגורי היוקרה שנכנס לקיפאון עמוק ברובו כבר לפני כ-3 חודשים עם פרוץ המשבר הפיננסי בעולם ובישראל, מקבל משנה תוקף. חברת אמד, חברת הנכסים של חברת האוטובוסים דן לא תתחיל כנראה לבנות בקרוב את פרויקט מגדל היוקרה שתכננה בשטח המוסך הישן של דן בצומת הרחובות

ארלוזרוב ודיזנגוף בתל אביב.

 

החברה השכירה לאחרונה את השטח לשימוש כחניון לתקופה של שנה עם אפשרות להמשיך לשנה נוספת לחברת השחר חניונים, של יאיר הורביץ בנו של "מלך החניונים", ראובן גרוס. דן תיכננה לבנות על המגרש האטרקטיבי ששטחו כשמונה דונם מגדל של 29 קומות ובו תוכננו 100 יחידות דיור יוקרתיות שחלקן הגדול אמור ליהנות מנוף לים.

 

דן הפסיקה את פעילות המוסך שפעל בשטח זה כבר לפני יותר מ-15. ההחלטה של אמד לבנות עליו התקבלה עוד בטרם שיא תקופת בניית מגדלי היוקרה בתל אביב – בתחילת העשור. על רקע זה החברה הגישה תוכניות לאישור לוועדות השונות ולאחר מכן החברה אף נאלצה לעבור מסכת של מאבקים עם ארגוני שכנים מהאיזור ולבסוף חתמה באביב שעבר שורת הסכם עם המתנגדים לאחר שנים של התדיינות בבתי משפט בעניין זה. ההערכה היא כי החברה תכניס לקופתה כ-210 אלף שקל בחודש מהשכרת השטח לחברה של יאיר הורביץ.

 

נציין כי זהו אינו הפרויקט בתחום מגדלי היוקרה שנקלע לצרות בחודשים האחרונים. שני פרויקטים כאלה היו פרויקט של חברת חברת אירו סאט, הבונה את מגדל המגורים בפינת הרחובות פרישמן ודיזנגוף (מתחם המוכנה "הבור"), שדיווחה ברבעון שעבר כי תיאלץ לממן אותו ממקורות עצמיים. בשוק העריכו אז כי הפניות שלה לקבלת מימון בנקאי נענו בשלילה.

 

עוד סימן לחוסר הוודאות שאופף בימים אלה את שוק הנדל"ן ובייחוד את מגדלי היוקרה היה סיפור החלטה חברת אזורים, שבשליטת שעיה בוימלגרין, להקפיא בנובמבר האחרון את קמת מגדל יוקרה במתחם בית ליסין לשעבר ברחוב ויצמן בתל אביב. למרות העובדה כי מאחורי הידיעה עמדו מקורבים לשותפים בעסקה שפעלו במתחם יחד אם אזורים, החברה מסרה שאין עיכוב בפרויקט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x