$
נדל"ן

פסק בוררות: איחור בהשלמת שיפוץ לא מחייב פיצוי

עבודתו של קבלן הסתיימה באיחור של 10 ימים ועקב כך תבע המזמין פיצוי של 800 דולר, אך המוסד לבוררות של ההתאחדות קבע כי העיכוב נבע מתוספת עבודה לאחר תחילת השיפוצים

אורי חודי 15:2829.12.08
קבלן שיפוצים שסיים את עבודתו באיחור של 10 ימים, לא יפצה את הלקוח, למרות סעיף מפורש בנושא זה בחוזה ביניהם, כך קבע פסק בוררות שנפסק שבוע שעבר ברמת גן, על ידי ועדת הבוררות של התאחדות קבלני השיפוצים של ישראל.

 

חוזה בין קבלן שיפוצים לבין מזמין העבודה, רופא במקצועו,
קבע כי על כל יום של עיכוב בהשלמת העבודה, ישלם הקבלן קנס של 80 דולר. לאחר השלמת העבודה, שיפוץ אמבטיה ושירותים, שהייתה לשביעות רצון הלקוח, ביקש זה לנכות משכרו של הקבלן 800 דולר, על פי הכתוב בחוזה.

 

מכיוון שקבלן השיפוצים חבר בהתאחדות קבלני השיפוצים, הסכימו שני הצדדים לפנות למוסד לבוררות של ההתאחדות, במקום לגשת לתהליך ארוך ומייגע של תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. הבוררות שנמשכה פגישה אחת בלבד כללה מתן זכות שימוע לשני הצדדים. פסק הבוררות נכתב על ידי חברי הוועדה הכוללים שלושה חברי הנהלה של התאחדות קבלני השיפוצים.

 

בפסק הבוררות התקבלה עמדתו של קבלן השיפוצים, ולפיה העיכוב במסירת העבודה נבע מתוספות בעבודה שהתבקש קבלן השיפוצים לבצע, לאחר תחילת העבודה. יחד עם זאת, קבע פסק הבוררות כי על קבלן השיפוצים היתה האחריות לתת הודעה מוקדמת למזמין העבודה על הצפי לעיכוב. אי לכך, הוחלט כי הקבלן יפצה את הלקוח בסכום סמלי של 500 שקל.

 

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, טוען: "במקרים מסוג אלה חייבים לעדכן את הלקוח בכל צעד בכדי שיוכל לכלכל את צעדיו ולהיערך. מאידך, הלקוחות חייבים להבין ששינויים במפרט ותוספות הם מתכון בטוח לעיכוב במסירת העבודה". עוד מציינים בהתאחדות קבלני השיפוצים כי עיכוב במסירת עבודה היא אחד מהגורמים העיקריים לחילוקי דעות והתנגשויות בין הלקוחות לבין קבלן השיפוצים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x