שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

המחירים ייחתכו ל-60-80 שקל למ"ר

אזורי משרדים מובהקים שאופיינו עד לאחרונה ברמות חסרות תקדים של מחירים וביקושים לשכירות, מאופיינים בימים אלו בהיצע גדול יחסית של שטחים וצלילה של רמות המחירים

שי פאוזנר 09:1022.12.08

"שוק שכירות המשרדים זכה לטלטלה גדולה. אזורי משרדים מובהקים כגון הבורסה ברמת גן, רמת החי"ל בתל אביב, הסיטי של תל אביב ואזור ההייטק של הרצליה פיתוח, שאופיינו עד לאחרונה ברמות חסרות תקדים של מחירים וביקושים לשכירות, מאופיינים בימים אלו בהיצע גדול יחסית של שטחים וצלילה

של רמות המחירים", כך מדווחת עליזה כהן, בעלת רשת התיווך רשף נכסים.

 

לדבריה, "אם לפני כחודשיים-שלושה היה היצע כמעט אפסי במרבית מגדלי המשרדים המבוקשים, ורמות המחירים הגיעו לתעריף שכירות חודשית של 120-80 שקל למ"ר, הרי שכיום אפשר לראות ירידת מחירים של כ-30%-20% בשוק זה".

 

כהן מוסיפה: "חברות ששכרו משרדים גדולים מאוד בחוזים ארוכי טווח מוצאות את עצמן מצמצמות את היקפי הפעילות, ולכן גם מצמצמות את השטחים הנחוצים להן. לא מעט חברות שמצמצמות היקפי פעילות מחפשות חברות אחרות שייכנסו כשוכרי משנה בתעריפי שכירות נמוכים ביותר".

 

להמחשת דבריה מציגה כהן נתון שלפיו "עבור שטחי משרדים במגדל תדהר החדש שבמתחם הבורסה ברמת גן נדרשו עד לפני כמה חודשים דמי שכירות חודשיים של כ-120 שקל למ"ר לחודש. כיום, אותם השטחים מוצעים להשכרה בתעריף של 90-80 שקל למ"ר לחודש, וגם בתעריפים אלו אין ביקושים גדולים". ברשף נכסים צופים כי במהלך 2009, על רקע הצפי לפיטורים המוניים במשק, ימשיכו חברות רבות לצמצם שטחים, ורמות הביקושים ירדו משמעותית עד שיתייצבו על מחיר של 80-60 שקל למ"ר באזורי המשרדים המובהקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x