שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

סקר: המשקיעים מעדיפים קניית דירה על פני אפיקים אחרים

על פי נתונים של מכון המחקר TSN טלסקר, כ-71% מהנשאלים היו מעדיפים להשקיע את כספם ברכישת דירה

אורי חודי 17:5702.12.08

סקר שנעשה על ידי מכון המחקר TSN טלסקר, ועסק בהעדפותיו של המשקיע הישראלי, מראה כי בימים אלה של משבר בשוק ההון ומצב כלכלי לא ברור במשק, מעדיף רוב ציבור המשקיעים לבחור בהשקעה ממשית בעלת ארבעה קירות.

 

מנתוני הסקר עולה כי 71.2% מהמשקיעים היו מעדיפים להשקיע את כספם

ברכישת דירה, 10.5% מהם היו מעדיפים להשקיע את כספם באחד מאפיקי שוק ההון דוגמת מניות ואגרות חוב ו- 18.3% לא ידעו להשיב.

 

עוד מעלה הסקר כי שיעור אלו הסבורים כי משתלם להשקיע ברכישת דירה גבוה יותר בקרב בעלי הכנסה ממוצעת ומעלה (כ-63%) בהשוואה לפלח האוכלוסייה עם הכנסה נמוכה (53%).

 

שאלה נוספת שנשאלה בסקר היתה: "בגלל אי הוודאות הנגרמת בשל המשבר הכלכלי נעצרו פרויקטים רבים של בנייה, דבר שעלול להביא בעתיד הקרוב לצמצום מלאי הדירות. לאור זאת, עד כמה כדאי ומשתלם לדעתך להשקיע בימים אלה ברכישת דירה?" על כך ענו 58% מהנשאלים כי דווקא היום כדאי ומשתלם להשקיע ברכישת דירה, 34% חשבו דווקא שלא כדאי להשקיע ברכישת דירה וכ-8% לא ידעו להשיב.

 

ירון צוברי, ראש אגף השיווק באפריקה ישראל מגורים אמר בהתייחס לסקר כי: "בעיתות משבר השקעה בדירות, נתפסת ומסתברת כהשקעה סולידית ומניבה הרבה מעבר לכל אלטרנטיבה. אדם הבוחר להשקיע את כספו בנדל"ן למגורים מרוויח פעמיים – הכנסה מדמי שכירות, עליה נהוג לדבר במונחי תשואה של כ- 5% ועליית ערך הדירה לאורך השנים, שיכולה להסתכם בעשרות אחוזים".

 

צוברי גם נותן דוגמאות לדבריו: "דירה שמכרנו בסביוני נצר סירני בנס ציונה ב-2006 במחיר של 950 אלף שקל, נמכרה ב-2008 במחיר של 1.25 מיליון שקל. מדובר בעליית ערך של כ-32%. דמי השכירות בגין דירה כזו, עומדים על כ-4,500 שקל בחודש, דהיינו תשואה של 5.6%.

 

המחקר נערך באמצעות ראיונות טלפוניים בקרב מדגם מייצג של 500 מרואיינים בפיזור ארצי מייצג של האוכלוסייה בישובים הישראלים מגילאי 18 ומעלה. את הסקר ביצעה כאמור חברת TNS טלסקר ביוזמתה של חברת אפריקה ישראל מגורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x