שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אמות השקעות שוקלת להקפיא פרויקטים בהיקף של 420 מיליון שקל

אם אכן תחליט החברה על ההקפאה, מדובר בפעילות הנדל"ן הגדולה ביותר שתוקפא בתחום הבנייה בישראל. הפרויקטים המדוברים הם הרחבת פארק שיאים בנתניה והקמת מגדלי משרדים בקרקע הסמוכה לצומת רעננה-צפון

שי פאוזנר 20:4326.11.08

על רקע המשך המשבר, שהולך ומחלחל עמוק אל תוככי שוק הנדל"ן, עוד חברה גדולה בשוק הנדל"ן הישראלי עלולה להקפיא בנייה. הפעם מדובר בחברת אמות השקעות, ששוקלת לבטל תוכניות לבנייה בהיקף רחב - 420 מיליון שקל. החברה דיווחה במסגרת דו"חותיה הכספיים, על בחינה מחדש של כדאיות שני פרויקטים,

האחד בפארק שיאים והשני בצומת רעננה צפון.

 

ההחלטה, שבאה על רקע המשבר, איננה בגדר הפתעה, אך מדובר, ככל הנראה, בפעילות הגדולה ביותר שתוקפא בתחום הבנייה בישראל - אם אכן יוחלט על כך סופית – מאז תחילת המשבר בשוק נדל"ן הישראלי, בתחילת הסתיו.

 

פארק שיאים בנתניה הוא פארק תעשייתי, הממוקם בחלקו המזרחי של אזור התעשייה הדרומי של נתניה ומאופיין בבנייה חד-קומתית לתעשייה ולמלאכה. לחברה יש תוכנית לבנות בו מבנים בגובה 3-4 קומות לשימושי הייטק ומשרדים על פני 39 אלף מ"ר. ההשקעה בפרויקט אמורה היתה להגיע ל-100 מיליון שקל.

 

הפרויקט השני, בצומת רעננה-צפון, כולל תוכנית להקמה של 3 מגדלי משרדים, בני 11 קומות כל אחד, בקרקע בה שותפה החברה וממוקמת בחלק הצפון-מזרחי של צומת רעננה-כפר סבא צפון. קרקע זו נהנית מנגישות וקרבה מידיים לכביש מס' 4. ההשקעה בפרויקט זה אמורה היתה לעמוד על 320 מיליון שקל.

 

ההודעה של אמות כאמור, איננה הפתעה לכשעצמה, אולם היקף ההשקעה שעומד לבחינה כעת על ידי החברה הוא גדול במיוחד ויש בו כדי ללמד על תהליכים "שמתחת לראדר", כבר כעת, בחברות מובילות. לאחרונה פורסמו ב"כלכליסט" כמה ידיעות על תוכניות שהוקפאו, או בנייה שנעצרה, בשל בעיות מימון או חוסר כדאיות לדעת החברות.

 

כך למשל נוצר לחברת אירו סאט, שבשליטת היהלומן אברהם נמדר ואיש העסקים רוני פלד, קושי למצוא מימון לפרויקט מגדל יוקרה, במה שמוכר כ"בור בפרישמן", שבצומת הרחובות פרישמן ודיזינגוף בתל אביב. עוד דיווחנו על החלטה של חברת אזורים להקפיא תוכנית לבניית מגדל יוקרה, במקום בו עמד שנים רבות תיאטרון בית לסין בתל אביב. שמועות דומות דיברו על כך, שחברת אפריקה מגורים עלולה לעצור תוכנית לבניית פרויקט מגורים בכניסה לעתלית – שמועות שהוכחשו על ידי החברה.

 

מנכ"ל אמות השקעות, אבי מוסלר, אמר ל"כלכליסט": "החברה נמצאת בהליך בחינת הפרויקטים ועוקבת אחרי התפתחויות השוק, אך טרם החליטה סופית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x