שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

פסק בוררות: השיפוצניק טעה בצבע ויממן 75% מהצביעה החוזרת

יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים: "שני הצדדים יצאו לא מרוצים מהבוררות כי כל אחד הרגיש מקופח. המסקנה היא שעל שני הצדדים בשיפוץ להקפיד על ביצוע דוגמת צבע, שהיא הדרך היחידה למנוע חילוקי דעות וטעויות בהמשך"

אורי חודי 12:2918.11.08

חזרתם מחופשה לאחר שהשארתם הוראות מדויקות לשיפוצניק מה עליו לעשות, והסתבר שהוא לא ביצע את מה שדרשתם ממנו במדויק? פסק בוררות שהתקבל קובע כי 75% מהעבודה החוזרת תיעשה על חשבונו של השיפוצניק.

 

מדובר בפסק בוררות שהתקבל במוסד לבוררות של התאחדות קבלני השיפוצים שנקבע

בעקבות פנייה של בעלי וילה ברמת השרון. בעל הבית סיפר כי בחר את הסוג ומספר הצבע המדויק לצביעה והשאיר את הבית לשיפוצניק בכדי שיצבע את ביתו בזמן שיצא לחופשה. כאשר חזר בעל הבית בתום 5 ימים, מצא את הדירה צבועה בצבע ורוד למרות שבחר והנחה את השיפוצניק להשתמש בצבע בז' צהבהב.

 

בבירור עם קבלן השיפוצים התברר כי הטעות נבעה מכך שהמספר הקטלוגי של שני הצבעים דומה, למעט הסיפרה הלפני האחרונה, ובעת הרכישה התבלבל האחרון בין המספרים הדומים. מכיוון שהקבלן חבר בהתאחדות קבלני השיפוצים, מזמין העבודה יכול היה לפנות למוסד לבוררות, כדי שזו תכריע בשאלת האחריות והמימון של התיקון. במסגרת הבוררות הוחלט שבגלל שהשיפוצניק לא הדגים ללקוח את הצבע שרכש על הקיר לפני שביצע את כל העבודה בכדי שזו תאושר על ידי הלקוח, יספוג השיפוצניק 75% מעלות העבודה החוזרת. בעלי הבית נדרשו לספוג 25% מעלות העבודה החוזרת מכיוון שלא ודאו עם השיפוצניק שהוא בחר בצבע המבוקש.

 

מהתאחדות קבלני השיפוצים נמסר: "בבוררות הוברר ללקוח שהוא היה חייב לידע את השיפוצניק שבחר צבע על גוון הצהוב ושלא עשה כן ישא בהוצאות של 25% מהעבודה החוזרת". לדברי יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים ערן סיב: "שני הצדדים יצאו לא מרוצים מהבוררות כי כל אחד הרגיש מקופח. המסקנה היא שעל שני הצדדים בשיפוץ להקפיד על ביצוע דוגמת צבע, שהיא הדרך היחידה למנוע חילוקי דעות וטעויות בהמשך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x