שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי: יזמי מגדל סוטין הורידו מחירים

המיתון הכלכלי מגיע לשוק דירות היוקרה בתל אביב: קבוצת נוה שוסטר, הבונה את מגדל דירות היוקרה בסוטין 29 בתל אביב, הורידה כ־6%-9% ממחירי הדירות ומכרה חמש דירות בחודש וחצי

שי פאוזנר 07:0309.11.08

האם מחירי הדירות במגדלי היוקרה בתל אביב מתחילים לרדת? סימן ראשון למיתון בשוק זה הוא המחירים במגדל היוקרה שבונה קבוצת נוה שוסטר ברחוב סוטין 29 בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי מאז החלה המכירה שלו לפי כשישה שבועות, הצליחה הקבוצה של דליה שוסטר למכור חמש יחידות דיור בפרויקט

בסכום של 26.2 מיליון שקל - הישג מרשים בשוק היוקרה גם בימים כתיקונם.

 

אולם מהנתונים עולה כי חלק מהדירות נמכרו במחירים הנמוכים ב־6%–9% מהמחיר ההתחלתי שעליו הצהירה החברה בתחילת שיווקו של המגדל - 27.2 אלף שקל למ"ר. כך, לפי נתונים שהגיעו ל"כלכליסט", שולם במגדל מחיר של 2.706 מיליון שקל עבור דירת 3 חדרים בשטח 98.5 מ"ר ומרפסת של 11.3 מ"ר; עבור דירת 5 חדרים בשטח 157.8 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר שילמו רוכשיה 4.87 מיליון שקל.

 

פרויקט היוקרה ברחוב סוטין 29, באזור מרכזי בתל אביב, כולל 29 קומות ו־75 יחידות דיור. בכל קומה שלוש דירות בלבד, אשר פונות כולן למערב. אכלוס הבניין צפוי בתוך כשלוש שנים. הבנייה תתחיל בקרוב, והיא עוד מתעכבת בגלל סכסוך של החברה עם חברת החשמל, המקימה פרויקט באותו אזור. לצד המגדל תשמר קבוצת שוסטר את גינת סוטין ואליה תתווסף עוד גינה, שהצמחייה בה תהיה דומה לזו שבגינה הקיימת.

 

יזמי שוק דירות היוקרה, בתל אביב ובמיוחד בירושלים, נמצאים במצוקה קשה בשל היעלמם הכמעט מוחלט של רוכשים זרים, אשר נהפכו בשנים האחרונות ל"לחם והחמאה" של ענף זה. כפי שצפו רוב הפעילים בשוק דירות היוקרה, היעדרם של הזרים בחודשים האחרונים ברוב האזורים שבהם הם בלטו מאוד גורם כבר עתה לירידת מחירים בשוק. כמה יזמים החליטו להמתין, אולם אחרים החלו בשבועות האחרונים לעדכן מחירים, ונראה כי במקרים שבהם מדובר בנכסים אטרקטיביים, עדכון זה עשוי להועיל להם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x