שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

פישמן שוב נלחם בכוונה להרוס מתחם מסחרי שלו

משרד הפנים דורש לפנות ולהרוס חלק ממתחם מסחרי בכפר ביל"ו שמפעילה חברת תנופורט של פישמן. זאת חודשיים לאחר הודעה דומה בעניין מתחם מסחרי בגן שמואל בו הוא שותף

שי פאוזנר 22:0005.11.08

שלושה חודשים לאחר החלטת המדינה להרוס חלק מהפאוור סנטר בקיבוץ גן שמואל בו הוא שותף, יאלץ אליעזר פישמן לצאת למאבק במדינה גם על עתידו של

המרכז המסחרי הסמוך לכפר ביל"ו, אשר מפעילה חברת תנופורט בבעלותו. ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה של משרד הפנים סירבה היום (ד') לתוכנית להכשרה בדיעבד של שימושים מסחריים הקיימים במתחם שגודלו 25 דונם.

 

על פי ההחלטה כל העסקים הפועלים במקום יאלצו להתפנות ממנו בשנת 2009. המתחם, הפועל כבר יותר מעשור והתפתח מאוד בשנים האחרונות, כולל חנויות של רשתות כמו רשת הסופרמרקטים יוחננוף, רשת H&O, רשת אוטו דיפו ואחרות. בדומה לסיפור בכפר ביל"ו, פנו בחודש יולי האחרון קיבוץ גן שמואל וחברת דרבן מקבוצת פישמן למשרד הפנים בבקשה להסדיר את הפעילות המסחרית על הקרקע החקלאית בכניסה לקיבוץ גן שמואל הסמוך לחדרה. גם אז דחה משרד הפנים את התוכנית.

 

ממשרד הפנים נמסר  כי השימושים המסחריים המוצעים להסדרה בתוכנית שהוגשה על ידי תנופורט החלו לפעול באופן בלתי חוקי לפני שנים וניתן להם בדיעבד היתר לשימוש חורג שפג תוקפו. מדוברת קבוצת פישמן נמסר כי "אכן התקבלה החלטה אשר לטענותינו שגויה ביסודה. בכוונת חברת תנופורט לעתור לבית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים כנגד ההחלטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x