שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

סקר: הצרכנים מעדיפים לשפץ במקום לקנות דירה חדשה

סקר גיאוקרטוגרפיה קובע כי בעקבות המשבר הכלכלי יותר צרכנים בוחרים לשפץ דירה קיימת במקום להשקיע ברכישת דירה חדשה

אורי חודי 11:3304.11.08

סקר חדש מעלה כי כמות כפולה של אנשים מעדיפים לשפץ את ביתם על פני רכישת דירה חדשה בימי משבר כלכלי. את הסקר ערך מכון גיאוקרטוגרפיה בעבור פורטל "אדירה" מקבוצת מרכז הבנייה הישראלי, בקרב מדגם ארצי של 501 נשאלים.

 

שיפוצים בדירה. רק 10% מעוניינים לרכוש שיפוצים בדירה. רק 10% מעוניינים לרכוש צילום: עומר הכהן

מנתוני הסקר שנערך בשבוע שעבר עולה כי סך כל הנשאלים שענו כי הם מעוניינים לרכוש בתקופה זו נכס עומד על 10%, בעוד שכמות הנשאלים שענו כי הם מעדיפים לשפץ את הדירה בימים אלו כפולה ועומדת על 21%. בטווח גילאי 55 ומעלה העלו נתוני הסקר כי רק 6% מעוניינים לבצע רכישה, לעומת 15% שמעדיפים שיפוץ.

 

בקרב נשאלים בעלי הכנסה ממוצעת מסתבר כי ההפרש גדול הרבה יותר ועומד על 33% שבחרו בשיפוץ על פני 8% בלבד שעדיין מעדיפים דירה חדשה. נתונים נוספים שעלו בסקר מעידים כי בחיפה והצפון 24% מהנשאלים מעדיפים בשיפוץ לעומת 6% המעדיפים קנייה, ולעומתם הירושלמים, מתחלקים בצורה שווה כש-14% מהנשאלים ענו בחיוב לשיפוץ ואחוז זהה ענה בחיוב לגבי הרכישה.

 

גם בפילוח שנעשה בין עולים חדשים שהשתתפו בסקר עלה כי 13% מהם ישקיעו בשיפוץ הדירה הקיימת על פני רק 5% שמחפשים נכס לקנייה.נתון מעניין נוסף הראה כי בקרב שני בני הזוג, האישה היא זו שמעדיפה שיפוץ לעומת הגבר.

 

לדברי מנכ"ל פורטל הדירה, יובל אטד: "הסקר בוצע בעקבות עלייה ניכרת בכמות הגולשים באתר מאז תחילת המשבר הכלכלי ,ובעקבות מגמה זו החלטנו לבדוק מחקרית באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה האם אכן ישנה עלייה מגמתית בהעדפה לשיפוץ הדירה על פני רכישת נכס חדש בקרב הציבור הישראלי". גורם נוסף שאושש את נתוני הסקר הוא בנק לאומי למשכנתאות כאשר לדברי רני יעקובי ,סמנכ"ל השיווק בבנק: "מפרוץ המשבר הכלכלי עלתה בצורה ניכרת כמות הבקשות להלוואות לטובת שיפוצי דירות".

 

אטד מספק מעט נתונים על שוק השיפוצים הישראלי: "ענף השיפוצים והבנייה בישראל מגלגל מעל ל-36 מיליארד שקל בשנה. בישראל ישנם כ- 1.7 מיליון יחידות דיור ובממוצע ,עוברת כל יחידת דיור שיפוץ מאסיבי וכללי אחת ל-15 שנה. בכל שנה, ישנם כ-250 אלף בתי אב הנמצאים בתהליך שיפוץ כאשר כ- 120 אלף מתוכם הם בתי אב המוגדרים כמשפצים "כבדים" המשקיעים בין 200 אלף שקל ל- 400 אף שקל בשיפוץ. 130 אלף משקי הבית הנותרים נחשבים משפצים "קטנים" המשקיעים בין 50 אלף שקל ל-200 אלף שקל לשיפוץ".

 

עוד מוסיף אטד ואומר כי: "אדירה הוא פורטל המרכז את כלל התחומים הנוגעים לעיצוב, אדריכלות, שיפוץ, בנייה וחידוש הבית. המיזם הינו חבירה משותפת של שני גופים עסקיים: מרכז הבנייה הישראלי בשיתוף פורטל יד 2. קהל היעד הנו קהל פרטי של מעצבי בתים, משפצים, בונים ומחדשי בתים וכן סקטור מקצועי המספק שירותים בתחום כגון אדריכלים,מעצבי פנים,קבלנים ועוד".

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x