שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עלייה בביקוש לדירות בת"א במחירים של עד מיליון שקלים

מדובר בעלייה בעיקר בקרב משקיעים בתחום הנדל"ן, המחפשים השקעה סולידית לתקופת המשבר. הערכה: "פרויקטים רבים יושהו ויווצר מחסור בדירות שיגרום דווקא לעליית מחירים"

אורי חודי 18:1903.11.08
המשבר בשוק ההון משפיע על רוכשי הדירות להשקעה, המחפשים דירות זולות יותר בתל אביב. סוכנויות הנדל"ן בעיר מדווחות על עלייה בביקושים לדירות בשווי של 900 אלף עד מיליון שקל, מאז החלה הטלטלה בשוקי ההון. מסוכנויות הנדל"ן נמסר, כי מדובר בעיקר בהתעניינות מצד משקיעי נדל"ן, המחפשים
אלטרנטיבה נאותה להשקעה סולידית.

 

שרון זנגי, מנהלת סניף אמבסדור בתל אביב מספרת, כי: "בשבועות האחרונים פונים אלינו לקוחות רבים שמחפשים דירה בתקציב של עד מיליון שקל. בדרום תל אביב ניתן למצוא דירות 2.5-3.5 חדרים ברמות מחירים אלה. כך לדוגמא נמכרה השבוע דירת 2 חדרים של 60 מ"ר ליד שוק הכרמל במיליון שקל, מחיר הנחשב מחיר מציאה".

 

"ישנה התעניינות רבה בדירות 2 ו-3 חדרים להשקעה, אולם הלקוחות חוששים יותר מבעבר מרכישת דירה על הנייר" אומר אייל נוחי, בעליה של סוכנות התיווך "רימקס אופטימום" בשכונת מונטיפיורי. "הלקוח היום מעדיף לראות את הפרויקט בבנייה, מתמקח יותר על תנאי התשלום ודורש ערובה לכספו", מסביר נוחי.

 

גם בחברות המארגנות פרויקטים לקבוצות רכישה בתל אביב מורגשת המגמה. אבנר שניידר, מנכ"ל משותף בדי אנד איי ייזום, המשווקת פרויקטים בדרום העיר, אומר כי: "הקלישאה של לשים את הכסף בין 4 קירות חוזרת לז'רגון. מאז תחילת המשבר לא חשנו בירידה בביקושים. עם זאת, הקהל המגיע אלינו בשבועות האחרונים הוא קהל ממוקד יותר, שכוונות הרכישה שלו רציניות יותר. מאז חול המועד הצטרפו לקבוצה עוד חמישה חברים ואני צופה שמגמת ההתעניינות תימשך".

 

את הסיבה לחיפוש דירות זולות יותר על ידי משקיעים, המנוגדת לאחת הטענות כי מחירי הדירות עומדים לרדת, מסבירה שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין במחסור צפוי בפרויקטים: "לנוכח העובדה שיזמים רבים צפויים להשהות התחלות של פרויקטים חדשים, צפוי להיווצר בקרוב מחסור בהתחלות בנייה והצפי הוא שמחירי הדירות בתל אביב והסביבה יעלו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x