שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

המשבר לא מגיע לתל אביב: קבלנים ממשיכים לדווח על מחירים מרקיעי שחקים

בעסקאות למכירת 4 דירות השבוע במתחם הגוש הגדול שילמו הרוכשים מחיר ממוצע של 440 אלף שקל לחדר. העסקאות בוצעו בין בעלי הקרקע לבין רוכשי דירות פרטיים

שי פאוזנר 21:5230.10.08

אולי זה הרצון לשדר עסקים כרגיל ואולי ציבור רוכשי הדירות בתל אביב באמת מעדיף להתעלם מאיומי החזאים רואי השחורות במשק, אך השבוע דיווחו יזמים בשוק המגורים בעיר, על סדרה של עסקאות שמציבות רף מחירים אליו התרגלנו לפני קריסת השווקים הפיננסיים בעולם ובישראל.

 

מתחם שדה דב. מו"מ לפינויו מעתודת הקרקע האחרונה באזור מתחם שדה דב. מו"מ לפינויו מעתודת הקרקע האחרונה באזור צילום: גלעד קוולרציק

לאחר שהשבוע דווח מפי הקבוצה בה חברות יורוקום וחברת צמח המרמן, על מכירת דירה בודדת בפרויקט מגדל היוקרה "נווה צדק על הים", במחיר של 8.1 מיליון שקל, או 11 אלף דולר למ"ר, מדווחת קבוצת בעלי קרקעות פרטיות על סדרת דירות שמכרו בימים האחרונים באיזור הגוש הגדול בתל אביב. עו"ד מרים דונין-שוב, המייצגת בעלי קרקעות במתחם, הנחשב לאחד מהמבוקשים ביותר בצפון תל אביב, מציינת כי בשבוע האחרון נחתמו בו 4 עסקאות, במחירים המשקפים עלות של כ-440 אלף שקל בממוצע לחדר.

 

העסקאות בוצעו בין בעלי הקרקע, שקיבלו דירות חדשות מהיזמים במסגרת עסקאות קומבינציה, לבין בעלים פרטיים.

 

בין העסקאות שבוצעו בשני בניינים סמוכים ברחוב לוי אשכול, אפשר לציין מכירת דירת 5 חדרים ב-2.2 מיליון שקל, דירת 4 חדרים בקומה נמוכה, שנמכרה במחיר של 1.75 מיליון שקל, דירת 4 חדרים בקומה חמישית, שנמכרה במחיר של 1.85 מיליון שקל ודירת 4 חדרים בקומה התשיעית, שנמכרה במחיר של 1.9 מיליון שקל.

 

אזור הגוש הגדול הינו עתודת הקרקע האחרונה בצפון תל אביב ומיקומה בסמוך לשפת הים הופך אותה ליקרה ביותר באיזור זה כיום. בעבר, נמשכו הביקושים לקרקעות ודירות באזור גם בעיתות של מיתון והאטה בשוק. דונין-שוב הזכירה, כי בעלי הקרקעות המדוברות בגוש הגדול מחזיקים בשטחים הללו עשרות שנים והם אף ניהלו בעבר תביעה מול המדינה לפינוי שדה דב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x