שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אפריקה ישראל הרסה מבנה היסטורי בירושלים

מדובר במבנה משנות ה-20 של המאה הקודמת, שמהווה בניין משמעותי בהיסטוריה של החינוך בירושלים. בכוונת אפריקה ישראל להקים במקום 3 בנייני מגורים בני 9-11 קומות. אפריקה ישראל בתגובה: "התב"ע שבתוקף החלה על מקרקעי הפרויקט אינה מגדירה את המבנה הקיים ע"ג החלקה כמבנה לשימור אלא כמבנה להריסה"

דותן לוי 14:1403.08.08

חברת אפריקה ישראל הרסה מבנה היסטורי שממוקם ברחוב הרב קוק בירושלים, למרות התנגדותה של החברה להגנת הטבע והארגונים הירוקים.

 

מדובר במבנה משנות ה-20 של המאה הקודמת, שמהווה בניין משמעותי בהיסטוריה של החינוך בירושלים. המבנה שימש בעבר כבית יתומים של הרצברג, ובשלב מסוים שימש כבית ספר למל בגרסתו השנייה לאחר שעבר מהעיר העתיקה. לאחרונה שימש המבנה את בית הספר אנקורי ללימוד לבגרויות.

 

 

הורסים את המבנה הורסים את המבנה צילום: איילה גלדמן
המבנה נמצא בגוש 50 אשר בו מספר בניינים שמיועדים לשימור והוא צמוד לחצר הרב קוק, וסמוך לבית אנה טיכו, מכללת הדסה ועוד מבנים רבים ומיוחדים ברחוב הרב קוק וברחוב הנביאים. בכוונת אפריקה ישראל להקים במקום 3 בנייני מגורים בני 9-11 קומות.

 

המבנים החדשים ישמשו למסחר והיתר למגורים. מהחברה להגנת הטבע נמסר, כי השטח המדובר נמכר לאפריקה ישראל על ידי עיריית ירושלים, המבנה סומן להריסה, כשבתכנון פרויקט גדול שישמש בעיקרו למסחר ומלונאות.

 

בחברה להגנת הטבע התנגדו הן להרס המבנה והן לשינוי התב"ע ותכניות הבינוי מבלי שזה הובא לידיעתם ולידיעת הציבור. "חבל שבזה אחר זה נהרסים מבנים חשובים בגלל אינטרסנטים ובכך מוחקים את אופייה המיוחד של העיר".

 

מאפריקה ישראל מגורים נמסר בתגובה, כי "התב"ע שבתוקף החלה על מקרקעי הפרויקט אינה מגדירה את המבנה הקיים ע"ג החלקה כמבנה לשימור אלא כמבנה להריסה. בכל נושא השימור, יש לפנות לרשויות התכנון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x