• תפריט
נדל"ן

אושרה תוכנית להרחבת אזור התעשייה של בת ים

מטרת התכנית היא מתן תמריץ ליזמי הנדל"ן להמשיך את פיתוח אזור התעשייה של בת ים, אשר לאחרונה זוכה להתעוררות וביקושים לשטחי בנייה ופיתוח

שי פאוזנר 16:1330.06.08

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ת"א של משרד הפנים אישרה תוכנית לפיתוח אזור התעשייה של בת-ים. התוכנית חלה על כל שטח אזור התעשייה, הממוקם בדרום מערב העיר, וקובעת הארכה נוספת לניצול זכויות בנייה מרביות לאזור עסקים ובידור לתקופה של שלוש שנים.

 

במשרד הפנים הסבירו

כי מטרת התכנית היא מתן תמריץ ליזמי הנדל"ן להמשיך את פיתוח אזור התעשייה של בת ים, אשר לאחרונה זוכה להתעוררות וביקושים לשטחי בנייה ופיתוח.

 

עוד נציין, כי אזור תעסוקה זה ישורת בעתיד על ידי הקו האדום של הרכבת הקלה ונמצא בסמיכות לאזורי מגורים ומסחר איכותיים ומבוקשים בעיר בת ים ובראשון לציון הסמוכה. מכאן, אמרו במשרד הפנים, "החשיבות לקדם פיתוחו כאזור תעסוקה מעורב שימושי קרקע".

 

על פי התוכנית, זכויות הבנייה המוגדלות יינתנו לתקופה של שלוש שנים, ובפרק זמן זה תכין הוועדה המקומית בעיר בת ים תכנית כוללת חדשה לפיתוח אזור התעסוקה, ובמסגרתה יקבעו זכויות הבנייה, השימושים וקישוריות לשאר חלקי העיר.

 

התוכנית, שיזמה עיריית בת ים, אמורה לדחוף יזמים להקמת מבני תעשייה ומסחר שיכללו מרכז תעשיות היי-טק ומתחם בילויים אטרקטיבי עם מסעדות, מקומות בילוי ופנאי. מדובר במתחם של כ-20 אלף מ"ר הממוקם במרכזה של העיר ויכלול מרכז חנויות פתוח לרחוב, קניון סגור ומגדלי משרדים בשטח של 10,000 מ"ר.

 

במטרה למשוך לקוחות לפרוייקט, עיריית בת ים מציעה הנחה של 85% בתשלומי הארנונה למשך 20 שנה. העירייה שואבת השראה לפרויקט ממתחם קריית עתידים בתל אביב.

 

בת ים, שנחשבה במשך עשרות שנים לעיר שנמצאת בנסיגה בולטת במחירי הדיור והעסקים בה, עוברת מהפך של ממש בשנתיים האחרונות. העירייה הובילה בתקופה זו פעילות נרחבת של פיתוח תשתיות, לצד הרחבת ושדרוג הטיילת והחוף. במקביל, נמצאת העיר לקראת פריצת דרך בשל הקמת קו הרכבת הקלה למרכז תל אביב והקמת טיילת שתחבר את קו החוף שלה עם יפו, תל אביב והרצליה. הערכת פעילים בשוק הנדל"ן בעיר היא, כי מחירי דירות בנות 3-4 חדרים זינקו מאז תחילת השנה בכ-30% ויותר.

 

דירות בקו החוף, שהפכו למבוקשות מאוד על ידי תושבי חוץ מצרפת ורוסיה, נמכרות כיום במחירים הגבוהים בכ-40% ממחירן לפני כשנה.

 

בנוסף, בעירייה מצהירים שמחירי הקרקעות זינקו בתוך שנתיים בכ-600% בשל הביקוש והמחסור היחסי בקרקע פנויה לבנייה. מחיר דירה בת שני חדרים במרכז העיר נע כיום סביב חצי מיליון שקל, דירות שניים וחצי חדרים נמכרות ב-550-600 אלף שקל ודירות 3 חדרים, ששטחן כ-80 מ"ר יעלו לרוב מעל 600 ואפילו 650 אלף שקל. עליית המחירים הזו תרמה לעליית הביקוש לדירות בעיר ולהגירה חיובית, שעשויה להתגבר אם אכן תספק העיר מקומות עבודה חדשים ואיזורי בילוי המתאימים לאוכלוסייה צעירה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x