$
נדל"ן

קבוצת רכישה תקים את פרויקט הדיור במתחם השוק הסיטונאי בת"א

הקומפלקס, שייקרא "העיר החדשה", צפוי לכלול 9 מגדלי מגורים יוקרתיים עם כ-1,800 יחידות דיור המיועדות לעובדי שוק ההון, המגזר הפיננסי ולאנשי היי-טק. מחירי הדירות יהיו נמוכים משמעותית ממחירי השוק

שי פאוזנר 14:5512.05.08

פרויקט דיור ענק מתוכנן לקום במקומו של השוק הסיטונאי לשעבר בתל אביב. הפרוייקט, שנקרא "העיר החדשה", יכלול כ-1,800 יחידות דיור המיועדות לעובדי שוק ההון, המגזר הפיננסי וגם לאנשי היי-טק, ותקים אותו קבוצת רכישה.

 

את הפרויקט תקים קבוצת רכישה, שנשלטת על ידי דרור הלוי

ומספר אנשי עסקים מובילים - בראשם רביב צולר, יו"ר כלל פיננסים חיתום ולשעבר מנכ"ל ונשיא נס טכנולוגיות, שמונה בימים האחרונים למנכ"ל ביטוח ישיר.

 

הקומפלקס צפוי לכלול 9 מגדלי מגורים יוקרתיים, שארבעה מתוכם יתנשאו לגובה של 40 קומות ואילו השאר לגובה של 12 קומות. כל המגדלים יוקמו סביב פארק מרכזי.

 

מארגני קבוצת הרכישה טוענים כי מחירי הדירות בפרויקט, יהיו נמוכים בעשרות אחוזים ממחירי השוק. השטח עליו יקום הפרויקט מוצע כעת למכירה על ידי הבעלים, בראשות תנובה, והתארגנות קבוצת הרכישה תאפשר הגשת הצעה לצורך ביצוע הרכישה.

 

מודל קבוצת הרוכשים מאפשר חסכון גדול מאוד בעלויות. חלקו העיקרי של החיסכון מועבר כהטבה לרוכשים וחלקו כתמורה נוספת לבעל הקרקע, לצורך הבטחת העסקה. בקבוצה מעריכים כי בדומה לפרויקטים קודמים שהקימה, היתרונות שבקבוצה איכותית, שכונה סגורה ומחיר נמוך,  יאפשרו את השלמת ההרשמה, ורכישת המתחם, בתוך זמן קצר.

 

לפרויקט תב"ע מאושרת והקבוצה כבר ביצעה את תכנונו האדריכלי, שנעשה נעשה על ידי האדריכלים יעקב וטלי יער, זוכי פרס ישראל לאדריכלות לשנת 2007.

 

"העיר החדשה" ממוקמת בין הרחובות החשמונאים, דרך פ"ת וקרליבך, ותתפרס על שטח של כ-60 דונם. הפרויקט יכלול מגוון רחב של דירות, בגדלים שונים, ובהן גם דירות סטודיו, גן ופנטהאוזים.

 

שטח הדירות ישתנה בהתאם לסוג הדירה - 71 מ"ר לדירת 2 חדרים, כ-150 מ"ר לדירת 4 חדרים ועד לדירות ענק של 425 מ"ר ופנטהאוזים של כ-700 מ"ר.

 

במרכז הפרויקט יוקמו פארק ענק, מוזיאון מדע, מרכז תרבות, מתקני ספורט ובילוי, בית ספר, גני ילדים, מבני ציבור וקניון חדש, מהגדולים בתל אביב. כמו כן, מתחת לפרויקט ייבנה חניון תת קרקעי ענק, שיכיל אלפי מקומות חניה.

 

שטחו הכולל של הפרויקט, יעמוד על כ-300 אלף מ"ר (ללא חניות). היקף מכירת חלק המגורים בלבד, צפוי לעלות על מיליארד דולר.

 

דרור הלוי: "על פי תקנון קבוצת הרכישה, זכאים לרכוש דירה בפרויקט מי שעובדים בתחומי שוק ההון וההיי-טק ומי שעבדו בתחומים אלו לפחות 12 חודשים במהלך 30 החודשים האחרונים. ההצטרפות לקבוצה מותנית בהרשמה ובאישור וועדת קבלה".

 

הוא הוסיף: "הזכאות לבחירת דירה היא על פי סדר ההרשמה. וועדת הקבלה רשאית לאשר במקרים מיוחדים רוכשים שאינם מתחומים אלו אם נמצאו תורמים לחתך האוכלוסייה ואיכותה. הנרשמים צריכים לשלם דמי הרשמה של 450 שקל ולדעתנו תוך חודשיים נסים את השיווק של הפרויקט כולו".

 

על פי ההערכות בשוק, המחירים בפרויקט ינועו בין 3,000-5,000 דולר למ"ר לפי גובה הדירה.

 

חברת שוק ת"א ועיריית ת"א, המחזיקות יחדיו ב-100% מהזכויות במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב, מינו את בנק ההשקעות הבינלאומי CITI לטפל עבורם במכירת המתחם בכללותו. מסיטי בנק נמסר כי המכירה תיעשה במסגרת של הליך מכירה תחרותי ובינלאומי, שבסופו ייבחר הרוכש המתאים.

 

בתוך כך יצא היום סגן ראש עיריית ת"א, ארנון גלעדי (ליכוד), נגד הכוונה להקים פרוייקט סגור במתחם השוק הסיטונאי בת"א. לדבריו, "לא ניתן להקים שכונה לעשירים בלבד בלב ת"א. לא ייתכן שעל קרקע ציבורית, קרקע מנהל ששייכת לכולנו, תיבנה שכונה מורמת מעם, סגורה ומגודרת, שיזמיה ישימו עצמם לשפוט מי ראוי ורשאי לגור במרכז ת"א".

 

גלעדי פנה ליועץ המשפטי של העירייה במטרה לעצור את המכרז לבנייה על קרקע השוק הסיטונאי, עד שתוסף בו התנייה למניעת אפליה. כמו כן, גלעדי דורש לחייב את היזמים בבניית דיור בר השגה, המיועד לצעירים וסטודנטים או שווי ערך.

 

קבוצת המארגנים מסרה בתגובה לדברי גלעדי: "מחירי הדירות ב'עיר החדשה' יהיו נמוכים בעשרות אחוזים ממחירי דירות בפרויקטים מקבילים בעיר. כמו שהוכחנו בפרוייקט הקודם, המודל של קבוצת הרכישה חוסך למשפחות וזוגות צעירים עלויות ניכרות ומאפשר להם להתגורר בעיר, במקום לנדוד לפריפריות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x