שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בית מני בת"א ייהפך החודש למרכז המבקרים של לאומי

לאומי השקיע בהפיכת המבנה הוותיק למרכז מבקרים שני מיליון שקלים. המרכז יכלול שחזור של סניף יפו, שהוא סניף הבנק הראשון בא"י שנפתח ב-1903

רונית גודמן 12:4412.05.08
בנק לאומי יהפוך החודש את אחד מהבתים הראשונים של אחוזת בית, "בית מני", שהוקם בשנת 1909, למרכז המבקרים שלו, בהשקעה של שני מיליון שקלים. המבנה בן שתי הקומות (630 מ"ר), אכלס את המשפחות הראשונות של אחוזת בית: משפחת שלמה ברסקי שהיה בעל קרקעות מיפו, ולאחר מכן משפחת השופט מלכיאל
מני.

 

ב-1986 נרכש המבנה על ידי בנק לאומי שביצע במקום שימור אדריכלי והיסטורי במשך 3 שנים. השימור כלל עבודות למניעת התפוררות הבניין ולשחזור של ציורי הקיר, המרצפות המצוירות והתקרות המעוטרות. במקום נחשפו שכבות צבע וחומר מקוריים ששימשו לשחזור, כך שחלק מהצבעים והחומרים שרואים במקום דומים למה שהיה במקור.

 

המרכז יכלול שחזור של סניף יפו, שהוא סניף הבנק הראשון בא"י שנפתח ב-1903 ובו תצוגה של פריטי אוצרות כסדרת שטרות הכסף הראשונה שהנפיק בנק אנגלו פלשתינה בשנת 1948 עבור מדינת ישראל עם הקמתה, חותמת עתיקה, חשבונייה ומכונות חישוב עתיקות שהיו בשימוש הבנק בראשית המאה העשרים. במרכז יהיו גם מרכזיית טלפונים עתיקה, כרזות פרסומיות של הבנק, ספרי ניהול חשבונות בכתב יד קליגראפי, תלבושת טלר ועוד. המרכז גם יכלול חדר ישיבות דירקטוריון מתחילת המאה ה– 20.

 

חלקו השני של המבנה הוקדש למרכז אמנות שבו יוצגו תערוכות מתחלפות. התערוכה הראשונה שתוצג עם פתיחת המרכז, תציג 40 עבודות של צלמים ישראלים מובילים, שצילמו את "שביל ישראל" שלהם. זאת, במסגרת פרויקט "לאומי בשביל ישראל" שעורך השנה הבנק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x