$
נדל

סביון מתכווצת: לראשונה ייבנו בה בתים על שטח של שליש דונם

חברת אפריקה ישראל תקים ביישוב היוקרתי 25 בתים צמודי קרקע על מגרשים קטנים, ופרויקט דיור מוגן של 250 דירות כמענה לדיירי היישוב המבוגרים. כן יוקמו בשטח עשרות אלפי מ"ר של מבני משרדים ומסחר

שלומית צור 06:5224.01.21

שכונה חדשה תוקם בסביון, ולראשונה ייבנו בה בתים של על שטח של שליש דונם, שמחירם יהיה נמוך ממחירי הבתים בישוב עד כה. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז החליטה להפקיד תוכנית לבניית השכונה על עתודת הקרקע בכניסה לישוב. על פי התוכנית - שיזמה חברת אפריקה ישראל, בעלת הקרקע - השכונה תכלול 25 בתים צמודי קרקע, פרויקט תעסוקה ומסחר ודיור מוגן.

 

הקרקע, על שטח של 52 דונם, ממוקמת בכניסה הדרומית לישוב: השטח המזרחי, שכולל 7.5 דונם, מיועד ל־25 בתים צמודי קרקע חד־משפחתיים בגובה של עד שתי קומות מעל קומת כניסה, שיוקמו על מגרשים של 300 מ"ר כל אחד. מכיוון ששטחם קטן יותר מהבתים בסביון מחיריהם צפויים להיות נמוכים יותר. מרכז התוכנית בשטח 14.5 דונם יוקצה לבית ספר תיכון והאזור המערבי שכולל 15.5 דונם, הנושק לציר התנועה הראשי, יוקצה לפרויקט משרדים בשטח 28 אלף מ"ר ו־7,000 מ"ר מסחר במבנים של עד 8 קומות. כן קבעה הוועדה כי 5 דונם מהשטח המערבי יוקצו לבניית פרויקט דיור מוגן של 250 דירות כדי לתת מענה לאוכלוסייה ביישוב.

 

השטח המיועד לשכונה החדשה בסביון השטח המיועד לשכונה החדשה בסביון צילום: אוראל כהן

 

 

מתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, גיא קפלן מתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, גיא קפלן צילום: נמרוד גליקמן

 

קידום התוכנית שערך משרד קנפו כלימור אדריכלים, ארך זמן ממושך עד לקבלת תמיכת התושבים והמועצה המקומית, שתחילה התנגדו לה. במועצה המקומית תומכים בתוספת שטחי משרדים ומסחר לישוב, שצפויים להגדיל משמעותית את הכנסותיה, ולהפחית את המשרדים והקליניקות בבתי הישוב, שאינם תואמים את יעוד המגרשים. באפריקה ישראל מקווים כי מנכ"לים שמתגוררים בישוב, יבחנו את העתקת משרדיהם לסביון. בחברה אף אישרו כי גם בהנהלת אפריקה ישראל שוקלים מעבר עתידי של מטה החברה לכניסה לסביון. 

 

מתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, גיא קפלן מסר: "מדובר בתכנון של חטיבת קרקע המשמעותית האחרונה בסביון המאפשרת ניצול מיטבי של הקרקע לטובת שטחי ציבור תעסוקה ודיור מוגן".

x