סגור

אפריקה ישראל רוכשת מחצית מקרקע למאות דירות באזור ב-120 מיליון שקל

אקזיט לקרן ריאליטי ולבנק לאומי, שמוכרים לחברה מחצית מהקרקע עליה מקודמת תוכנית לדירות ושטחי תעסוקה. את הקרקע רכשו קרן ריאליטי והבנק בשנת 2017 לפי שווי של 150 מיליון שקל, וכעת העסקה משקפת שווי של 245 מיליון שקל

אפריקה ישראל מגורים מדווחת היום (ד') כי תרכוש מקרן ריאליטי ובנק לאומי מחצית מזכויותיהם במתחם 'אופיס' בעיר אזור, ותחזיק לאחר הרכישה ב-50% מהמתחם שכולל 37 דונם. קרן ריאליטי ובנק לאומי רכשו את הקרקע בשנת 2017 לפי שווי של 150 מיליון שקל, במסגרת מימוש נכסיו של איש העסקים אליעזר פישמן. עבור מחצית הזכויות תשלם אפריקה מגורים 122.5 מיליון שקל, כך שהעסקה הנוכחית משקפת למתחם שווי של 245 מיליון שקל. עד כה החזיקה קרן ריאליטי ב-70% מהקרקע, ובנק לאומי ב-30%. כעת תחזיק קרן ריאליטי ב-35% מהקרקע, בנק לאומי ב-15% מהקרקע ואפריקה מגורים ב-50% מהקרקע.
מדובר בקרקע בייעוד תעשייה, עליה קיימים מבני תעשייה המושכרים ומניבים 5 מיליון שקל בשנה. המתחם ממוקם מול פארק אריאל שרון ומוקף בשכונות מגורים.
מאז הרכישה מקדמת קרן ריאליטי תוכנית לשינוי יעוד הקרקע, שתכלול למעלה מ-630 דירות ו-45 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, דיור מוגן ומבני ציבור. התוכנית מקודמת בתאום עם המועצה המקומית אזור. כמו כן, התוכנית מקודמת בשיתוף עם אמות השקעות שבבעלותה חטיבת קרקע סמוכה בשטח של 18 דונם, כך ששתי הקרקעות יחד כוללות 55 דונם.
1 צפייה בגלריה
פנאי מיכה קליין מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים
פנאי מיכה קליין מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים
מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים
(צילום: יובל חן)
בשבוע שעבר השלימה הקרן עסקה גדולה נוספת עם חברה ציבורית, כאשר מכרה מחצית מזכויותיה במתחם התחייה בתל אביב לקבוצת מנרב לפי שווי של 375 מיליון שקל. המתחם, בשטח של כ-10.5 דונם ברחוב התחיה 14-16 בייעוד של תעשייה קלה ומלאכה, נרכש במספר עסקאות בין השנים 2018-2017 תמורת 200 מיליון שקל. התוכנית העתידית שמקדמת הקרן כוללת תכנון משותף עם בעלי המגרשים הסמוכים על שטח של 22 דונם - לרבות הגדלת זכויות הבנייה ל-70 אלף מ"ר הכוללים כ-400 דירות, בשילוב שטחי תעסוקה ומסחר לצד שטחי ציבור שיכללו בי"ס ושימור חלק מהמלאכות הקיימות בנכס.
את קרן ריאליטי ייצגו עו"ד קארין פריד, לי רונדר גלפרין ושירן חן ממשרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן.