סגור

בלעדי
האקזיט של טדי שגיא: מוכר נדל"ן בישראל ב-350 מיליון שקל

איש העסקים מוכר נכסים בישראל: קבוצת עזריאלי תרכוש את חללי העבודה של לאבס שנמצאים במגדל שלה בשרונה ב־130 מיליון שקל וקרן ריאליטי תשלם 220 מיליון שקל על קרקע באזורי חן בתל אביב

איש העסקים טדי שגיא מממש שתי אחזקות נדל"ן שלו בישראל, וירשום עליהן רווח של 270 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע, כי שגיא מכר השבוע את פרויקט לאבס - חמש קומות במגדלי עזריאלי שרונה — ב־130 מיליון שקל לקבוצת עזריאלי. המתחם נרכש מקבוצת עזריאלי עם בניית הבניין ב־2018. בעסקה נוספת מכר שגיא לקרן ריאליטי קרקע באזורי חן בתל אביב תמורת 220 מיליון שקל. הקרקע נרכשה משיכון ובינוי ועסקה זו מצויה בשלבים מתקדמים של חתימות.


מתחם חללי העבודה לאבס במגדל שרונה הוא המזוהה ביותר עם שגיא בארץ. בנוסף לחללי העבודה, העניק המתחם למשתמשים אולם כנסים, חדר סטודיו, חדר הקרנה, לאונג' וחדר כושר. רשת לאבס הבינלאומית כוללת כמה מתחמי חללי עבודה משותפים בלונדון ובמקומות נוספים. המותג לאבס יישאר בידי שגיא, אך במסגרת העסקה תוכל עזריאלי להשתמש בו בשנתיים הקרובות.
הקרקע ששגיא מכר בצפון תל אביב לקרן הנדל"ן ריאליטי נרכשה על ידיו ב־2014 משיכון ובינוי. במסגרת העסקה שגיא רכש אז מחצית מהזכויות בקרקע, שמיועדת לבנייה של כ־100 דירות. מדובר בשטח של 8 דונם בצפון תל אביב, בין הרחוב קדושי השואה באזורי חן במזרח לרחוב 2040 במערב.
שגיא, שעשה את עיקר הונו מהקמה ומכירה של חברות טכנולוגיה, ובראשן פלייטק, מרחיב לאחרונה בקצב מוגבר את עסקיו בתחום הנדל"ן מעבר לאוקיינוס, ומממש למעשה גם נכסים בלונדון, שם הוא מחזיק בין היתר במתחם שוק קמדן מרקט.

1 צפייה בגלריה
טדי שגיא ספטמבר 2019
טדי שגיא ספטמבר 2019
טדי שגיא. מתמקד בשוק האמריקאי
(צילום: אוראל כהן)

שגיא פועל בארה"ב יחד עם שני שותפים: קבוצת BH, חברת השקעות ופיתוח נדל"ן פרטית ממיאמי שמתמחה בהשקעות נדל"ן בדרום פלורידה, ופעילה בשוק זה כבר 20 שנה; וקבוצת הנדל"ן The Related Group, שהוקמה לפני 42 שנה על ידי ג'ורג' פרז, יזם נדל"ן ארגנטינאי־אמריקאי. Related Group עוסקת בפיתוח מרכזי מטרופולין. שגיא מחפש הזדמנויות נדל"ן, הן בארה"ב והן באירופה ובישראל.
עד היום ביצע שגיא שלוש עסקאות גדולות בפלורידה. בדצמבר האחרון דווח כי שגיא ושני שותפיו יקימו פרויקט של בנייני דירות באי המלאכותי פישר איילנד, הסמוך למיאמי ביץ', פלורידה, בעלות מוערכת של כ־700 מיליון דולר. הפרויקט ישתרע על שטח של 18 דונם, ועליו מתוכננים להיבנות כ־26 אלף מ"ר.
את קבוצת טדי שגיא ייצג ב-2 העסקאות עו"ד עמי בן יעקב ממשרד בן יעקב. את קרן ריאליטי ייצגה עו"ד קארין פריד מהרצוג, ואת עזריאלי ייצג עו"ד שגיא גרוס מברנע.