$
דמי ניהול - החיסכון

רווח נקי: כמה יחסוך ערן קאופמן אם יעבור לתוכנית פנסיה אחרת?

קאופמן, עובד בתחום התוכנה ב-HP, ישלם עד הפנסיה דמי ניהול בגובה 795,400 שקל. אם יעבור לתוכנית אחרת יוכל לחסוך 197,400 שקל

הדס שפר 07:0511.01.12
ערן קאופמן (25), רווק, עובד בתחום התוכנה ב־HP, מתגורר באזור. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 795,400 שקל (מהם יוכל לחסוך 197,400 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת).

 

איך זה קורה: קאופמן חוסך במפוצל - כרבע מהמשכורת שלו הולך לתוכנית ביטוח מנהלים של כלל, בעוד ששלושה רבעים מהמשכורת הולכים לקרן פנסיה מיטבית עתודות, גם כן של כלל. דמי הניהול בביטוח המנהלים עומדים על 3.5% מההפקדה ו־1% מהצבירה. דמי הניהול בקרן הפנסיה עומדים על 4.5% מההפקדה ו־0.25% מהצבירה, כאשר המעביד מפריש 6% והעובד 5.5% לתגמולים. בנוסף, במסגרת פוליסת הביטוח הוא מחזיק בפוליסת ביטוח חיים בגובה של 475 אלף שקל בעלות שנתית של 525 שקל. בסופו של דבר אמור קאופמן להגיע בגיל הפרישה לקצבה המהווה כ־%99 משכרו הנוכחי.

 

דבר החוסך: "התוכנית שלי נקבעה לאחר שהגיע אלינו לעבודה יועץ שאמר לנו פחות או יותר מה לעשות. אני מתעניין בתחום הפנסיוני, אבל אי אפשר להגיד שאני ממש מבין, יש בתחום הזה הרבה דברים לא ברורים. לקרוא נתונים בדו"ח הרבעוני בצורה יבשה אני יודע, להבין נתונים יותר מורכבים זה כבר קשה יותר. בזמן האחרון יש תחושה שאין לנו שליטה על מה שקורה בתחום הפנסיה, במיוחד לאור כל הכתבות שמתפרסמות לגבי התספורות שעושים הטייקונים לאג"חים ושזה ישפיע על החיסכון הפנסיוני שלנו".

 

דבר היועץ: "אין ודאות כי ביטוח החיים שמשלם קאופמן הכרחי לרווק בגילו. בסך הכל, דמי הניהול שהוא משלם - מבלי להתייחס ליעילות המכשירים והתוכניות שברשותו - הם סבירים ביחס לרמת המחירים השכיחה. עם זאת, הוא עדיין יכול לשפר גם את העלות וגם את התמהיל באמצעות בחירת המכשיר המתאים והכדאי ביותר האפשרי. בדרך זו יחסוך כ־200 אלף שקל על דמי הניהול, שיסתכמו ב־598 אלף שקל בלבד. כך גם יוכל להגיע לקצבה שמהווה 105.4% ממשכורתו".

 

דבר החוסך, לאחר הייעוץ: "קודם כל אני שמח לשמוע שאני במצב טוב יחסית, זה גם משהו. עם זאת אני רוצה לסדר את כל הנושא של דמי הניהול שאני משלם. הפתיע אותי שאשלם 800 אלף שקל - זה באמת הרבה. אני אבדוק את הממצאים בימים הקרובים ואביא את זה ליועץ שלנו, אני מקווה שאצליח לבצע את השינויים כדי למקסם את החיסכון שלי. זה נושא חשוב ואני מתכוון לטפל בזה".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן על ידי אבי אייכלר.

 

כך תוכלו גם אתם לחסוך - לחצו כאן

 

מעוניינים להשתתף במדור? פנו ל- mail@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x