$
הכסף

לשכוח את הארנק בבית ולהרגיש בטוח

הארנקים הדיגיטליים אולי יגיעו בקרוב לישראל, אבל מהפכה אמיתית לא תהיה כאן. לכל היותר, נוכל להשאיר לפעמים את הארנק בבית

עומר כביר 06:3631.10.19

מי שמצפה שכניסה לישראל של שירותי ארנק דיגיטלי דוגמת אפל פיי או גוגל פיי תבשר על תחילתה של מהפכה צרכנית מדהימה, כדאי לו להמתין עדיין עם עלייה על בריקדות. זה לא ששירותים אלו לא יביאו לשוק בשורה חשובה, אך זו תהיה בעיקר בתחום הנוחות ואבטחת המידע. לא הרבה מעבר לכך.

 

שירותים דוגמת אפל פיי מתפקדים בעיקר כחלופה מתקדמת של כרטיס אשראי. בעת התשלום, במקום לשלוף את כרטיס הפלסטיק ולהעביר או להצמיד אותו לקורא, נוציא את הסמארטפון ונצמיד אותו למכשיר בקופה. הם גם לא פועלים עצמאית, ומבוססים על כרטיס אשראי שכבר נמצא בידי המשתמש לצורך פעילותם. זוהי, בקצרה, דרך אחרת לשלם עם כרטיס אשראי בבית העסק.

 

 

אפל פיי אפל פיי

 

לא שאין כאן בשורה צרכנית. בעבר, בעת ביקור בארה"ב, הזדמן לי להשתמש כמה פעמים באפל פיי וזו חווייה נוחה ופשוטה, בעיקר מכיוון שלרוב הטלפון נגיש יותר מכרטיס האשראי. בצד אבטחת המידע יש הגנה גדולה יותר על הצרכן, שכן שיטת העבודה של שירותים אלו לא חושפת לבית העסק את מספר כרטיס האשראי האמיתי

וכך מפחיתה משמעותית את הסיכון של שמירתו על ידי בית העסק ודליפתו. ברכישות מקוונות, מקלים שירותים אלו על הליך התשלום באתרים חדשים שכן הם יכולים לייתר את הצורך בהזנת פרטי כרטיס אשראי. זאת, בהנחה שהאתר תומך בשירות המדובר. ואולם, בכך אין הבדל משמעותי לעומת תשלום עם שירות דוגמת פייפאל.

 

עם זאת לשירותים אלו שיעור חדירה אטי, לפחות בשלב הראשוני. הם מחייבים שיתוף פעולה עם מנפיקי כרטיסי האשראי, פריסת מכשור מתאים בבית העסק, נכונות של בית העסק לעבוד עם השירות הזה ובסופו של דבר אימוץ מצד הצרכנים. אלו מובילים לשיעורי שימוש נמוכים מאוד בהתחלה, כאשר מרבית המשתמשים הם מאמצים מוקדמים.

 

הארנקים הדיגיטליים אולי יגיעו בקרוב לישראל, אבל מהפכה אמיתית לא תהיה כאן. לכל היותר, נוכל להשאיר לפעמים את הארנק בבית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x