הכסף

הראל מעלה את שכר המינימום לעובדים ב-1,000 שקל

בעלי השכר הנמוך בהראל יקבלו 6,000 שקל כבר במשכורת ספטמבר. גובה שכר המינימום במשק החל מינואר – 5,000 שקל. מדובר בהישג לח"כ שלי יחימוביץ שדרשה במסגרת מגבלת חוק שכר הבכירים לעודד את החברות להעלות את שכר המינימום באותם ארגונים

רחלי בינדמן 15:4717.08.16

מנכ"ל הראל ביטוח, מישל סיבוני, שיגר הבוקר אי-מייל לעובדים בו הוא מעדכן אותם על החלטה לעדכן את שכר המינימום לעובדים בהראל.

 

 

 

שכר המינימום במשק עומד על 4,825 שקל ומתוכנן להתעדכן בשתי פעימות – בינואר 2017 ל-5,000 שקל וב-2017 ל-5,300 שקל.

 

רונן אגסי מנכ"ל קבוצת הראל רונן אגסי מנכ"ל קבוצת הראל צילום: מיה כרמי-דרור

 

הנהלת החברה החליטה לעדכן את שכר המינימום לעובדים במשרה מלאה ל-6,000 שקל כבר ממשכורת ספטמבר. לעובדים ששכרם

כולל תגמול משתנה (בונוסים למשל) ההבטחה לשכר מינימום תכלול את התגמול המשתנה. בנובמבר 2014 עשה שלמה אליהו מהלך דומה במגדל כשהעלה את שכר המינימום לעובדים ל-5,300 שקל בחודש.

 

ענף הפיננסים מתמודד עם פרץ של התאגדויות של עובדים בשנים האחרונות. בחברת הביטוח הפניקס, כלל, שירביט ו-AIG כבר יש וועד עובדים יציג. הבוקר התברר כי גם בבית ההשקעות הגדול בישראל הוכרז וועד עובדים יציג ובבית ההשקעות אקסלנס חתם הוועד באחרונה על הסכם קיבוצי.

 

הראל בעצם מקדימה כאן תרופה למכה ופוגעת בתמריץ העובדים, במיוחד אלו בעלי השכר הנמוך, להתאגד כדי להבטיח את זכויותיהם.

 

יצוין כי מדובר בהישג לח"כ שלי יחימוביץ', שכן חברת הכנסת דרשה במסגרת מגבלת חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים לייצר תקרת שכר אבסולוטית לבכירים באופן שלא תעלה על פי 35 מבעל השכר הנמוך בארגון. יחימוביץ' דרשה זאת במטרה לעודד את החברות להעלות את שכר המינימום בארגון. ואמנם, הראל הבהירה כי העלאת שכר המינימום תחול גם ביחס לעובדי הקבלן שלה והמנכ"ל המשותף מישל סיבוני ציין כי "אנו פועלים מתוך ראייה חברתית רחבה ורואים בעובדי הקבלן והשירותים שעובדים בהראל עובדים שווי זכויות לעובדי הראל".

 

אלא שהמשמעות מבחינת המנהלים הבכירים היא ששכרם לאחר אוקטובר לא יוגבל לעלות של 3.5 מיליון שקל.

 

הראל תוכל לשלם למנהלים שלה שכר שיהיה גבוה פי 35 מעלות השכר של העובד עם השכר הנמוך. 6,000 של לחודש במונחי עלות שכר הוא כ- 7,625 שקל בחודש – משמעות הדבר היא שהמנהלים הבכירים בהראל יוכלו לקבל שכר בעלות מרבית של 3.2 מיליון שקל בשנה במקום 2.5 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x