$
צרכנות פיננסית

מורים שהתעשרו מעסקים באינטרנט: עובדים 10 שעות בשבוע ומרוויחים 50 אלף דולר בחודש

שיין וג'וסלין סאמס, זוג מורים מקנטאקי בארה"ב, הרגישו שאין להם זמן לעצמם או לילדים וכי אין להם מספיק כסף. הם החליטו לנסות את מזלם, הקימו אתרי אינטרנט - והצליחו בגדול. כיצד עשו זאת?

שירות כלכליסט 11:2502.06.16
רק לפני ארבע שנים עוד עבדו בני הזוג שיין וג'וסלין סאמס כמורים בקנטאקי, והרוויחו 38 אלף דולר בשנה. שיין היה מורה בתיכון ומאמן קבוצת הפוטבול וג'וסלין עבדה כמורה בבית ספר יסודי. הם גם היו הורים צעירים.

 

"הבן הקטן שלנו הלך וגדל ובדיוק נולדה לנו עוד תינוקת, ושמתי לב שחלק ניכר מהזמן שלנו נשלט על ידי אנשים אחרים", סיפר שיין למגזין פורבס. "אנשים חושבים שלמורים יש הרבה זמן חופשי, אבל בפועל עבדנו בין 12-14 שעות ביום, ויש גם הרבה פגישות נוספות. גם אומרים לך כל הזמן היכן אתה צריך להיות. זה כאילו עדיין נמצאים בלו"ז של תיכון. אתה פועל לפי הצלצול ויכול ללכת לשירותים רק בהפסקות".

 

 

אתר של הזוג סאמס אתר של הזוג סאמס צילום מסך

 

הדרך היחידה שבה היו יכולים להרוויח יותר כסף הייתה אם אחד מהם ימונה לתפקיד מנהל או מנהלת, אך זה לא מינוי שקל לקבל והוא רק היה צורך יותר מזמנם החופשי. לכן, שיין החליט לחפש אחר דרכים חדשות להרוויח כסף דרך האינטרנט. בשלב הזה הוא גילה את פט פלין, הגורו שעומד מאחורי סמארט פסיב אינקום (Smart Passive Income), אימפריית מולטימדיה עם פודקאסטים, בלוגים, ספרים מקוונים, סרטונים ועוד כלים שאמורים לסייע לאנשים ללמוד כיצד להרוויח מהאינטרנט.

 

הוא התחיל להתעסק עם כמה בלוגים.

 

שיין וג'וסלין סאמס שיין וג'וסלין סאמס צילום: flippedlifestyle.com

 

"בהתחלה הרווחנו 11 סנט", הוא נזכר. "מישהו נכנס לאחד האתרים הראשונים שלי ולחץ על מודעה. ככה הרווחתי 11 סנט. החדשות גרמו לי לקפוץ משמחה, מכיוון שזה הוכיח את הרעיון – אפשר לכתוב פוסט בבלוג ומישהו ישלם לנו על זה". אחרי ההתחלה הקטנה הזו בני הזוג חשבו במלוא המרץ כיצד יוכלו להרוויח יותר ויותר כסף.

 

האתר של הזוג סאמס האתר של הזוג סאמס צילום מסך

 

 

שנה לאחר מכן, ביולי 2013 הם כבר הרוויחו לראשונה סכום של חמש ספרות בחודש – 15 אלף דולר ליתר דיוק. חודש לאחר מכן, הסכום עלה ל-36 אלף דולר. "הרווחנו בחודש משכורת שנתית של מורה, וזה היה עבור מוצר שכבר יצרנו ולא היינו צריכים להמשיך ולתחזק", מוסיף שיין. בנקודה הזו הם נאלצו להחליט אם לוותר על המשרה הקבועה שלהם ולהמר על ההכנסה הפאסיבית. "לא קיבלנו שום תמיכה. אנשים חשבו שאנחנו חסרי אחריות וטיפשים, כי אנשים מאומנים לחשוב שעליהם להמיר זמן בכסף", אומר שיין. "אבל אנחנו גילינו שיטה שבה אפשר להשקיע את הזמן על ידי יצירת מוצר שמספק מידע, שלעולם לא יעלם. אברהם לינקולן יהיה לנצח הנשיא ה-16 של ארה"ב, כך שאם אני יוצר מערך שיעור עליו, הוא יהיה מתאים גם עוד 50 שנה".

 

כיום, בני הזוג מנהלים שלושה אתרים שמספקים להם הכנסה פסיבית: ElementaryLibrarian.com, UShistoryteachers.com ו-FlippedLifestyle.com. בין 2013-2015, הם הרוויחו מיליון דולר. ב-2015 הם הרוויחו בממוצע 40 אלף דולר בחודש, והשנה הסכום הזה כבר עלה ל-50 אלף דולר, והם צומחים במהירות כל כך גבוהה שהם שואפים להרוויח מיליון דולר עד סוף השנה.

 

בשלב הזה, כל אחד מהם עובד 10 שעות בשבוע, כלומר 80 שעות חודשיות משותפות. מדובר על שיעור הכנסה של 625 דולר לשעה. בין המוצרים הדיגיטליים שהם מוכרים יש תכניות שיעורים ללימודי ספרנות לבתי ספר היסודיים, שג'וסלין מוכרת, ואתר המיועד למאמני פוטבול, אך הוא נסגר לאחר שנפרץ בשנה שעברה. "גילינו שאפשר להשקיע את הזמן בהכנה מראש של המוצרים ואז למכור אותם שוב ושוב. המוצר עומד למכירה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. אף אחד לא הצליח לקלוט שיש דרך להשקיע את הזמן וליצור הכנסה פאסיבית מבלי ללכת לעבוד 12 שעות ביום", מסכם שיין. עם זאת, ג'וסלין מודה כי בשלב בניית המוצרים והאתרים הם הקדישו כל דקה פנויה למיזם, ועבדו לעיתים 50-60 שעות בשבוע. מבחינתה זה היה שווה את זה כדי ליהנות מסדר היום הרגוע שיש לה כעת. "אנחנו אוכלים ארוחת בוקר, מבלים עם הילדים ולוקחים אותם לבית הספר בסביבות 8 בבוקר. לאחר מכן אנחנו נוסעים לחדר כושר ומתאמנים עד 10. לרוב אנחנו עוצרים לכוס קפה בדרך הביתה. כשאנחנו חוזרים אנחנו עובדים עד 14-15 בצהריים, עד שהבן שלנו חוזר הביתה ב-15", פירט שיין. המטלות היומיות כוללות החזרת תשובות לשאלות המנויים, האצלת סמכויות על העוזרים ובדיקה אצל צוות שירות הלקוחות.

 

העסקים התפתחו כך שכעת הם מוכרים רק מנויים לאתרים. לדברי ג'וסלין, בדרך זו הם מבצעים מכירה חד פעמית וממשיכים להרוויח. באתר שלה, Elementary Librarian המנוי עולה 50 דולר לחודש. "הרבה יותר קל להרוויח עכשיו כסף, מכיוון שאנחנו רק מוסיפים כמה לקוחות וממשיכים להרוויח עוד ועוד כסף בכל חודש".

 

11 טיפים ליצירת הכנסה פאסיבית של הזוג סאמס:

 

1. הגדירו את הלקוחות שלכם. חשבו על טווח צר ככל הניתן

אם תנסו למכור לכולם, לא תמכרו לאף אחד. אתם צריכים להגדיר במדויק למי אתם פונים. היו ספיציפיים.

 

2. פתרו את הבעיה העיקרית של הלקוחות שלכם

אתם לא יוכלים לפתור כל בעיה. התמקדו בפיתרון אחד וספקו אותו באופן עקבי. היו נהדרים בדבר אחד, ולא ממוצעים בהרבה דברים.

 

3. התמקדו במכירות ולא ביוהרה

המספרים היחידים שמשנים הם כשמישהו פתח את הארנק ושילם עבור המוצר או השירות שלכם. המטרה שלכם אינה לקבל כמה שיותר לייקים, עוקבים, לבבות או אפילו אימיילים, אלא לפרנס את עצמכם. התחילו קודם כל במכירות.

 

4. גבו יותר ממה שאתם חושבים שתצטרכו

אתם לא יכולים להתפרנס מהכנסה פאסיבית על ידי מכירת ספרים אלקטרוניים עבור 2.99 דולרים. ייצרו פתרונות שעולים יותר. אנחנו מוכרים מנוי לאתר עבור 99 דולר.

 

5. היו ברורים, לא חכמים - במיוחד במכירות

לקוחות מחליטים תוך שניות ספורות האם יקנו את המוצר שלכם או לא. ככל שהמסר שלכם יהיה יותר ברור, כך יעלה הסיכוי שיהיו לכם יותר מכירות. 

 

6. תחרות היא דבר טוב

כשאתם מתחילים את דרככם ברשת, חפשו נישות שיווק שכבר מוכרות. תחרות היא סימן שאחרים כבר עושים כסף בתחום הזה

 

7. האצילו סמכויות ככל שאתם יכולים

אתם לא יכולים לעשות הכל בעצמכם, ואתם לא צריכים ללמוד הכל. שכרו את שירותיהם של אנשים אחרים ברגע שאתם יכולים להרשות לעצמכם. קנו את זמנם של אחרים, כדי שיהיה לכם את החופש לשלוט בזמן שלכם. 

 

8. אל תבזבזו, תשקיעו

אנחנו לא מבזבזים כסף על העסק שלנו, אנחנו משקיעים בו. עליכם להשקיע כסף כדי להרוויח כסף. השינוי המחשבתי הזה יאיץ את הצלחתכם ברשת.

 

9. אתם צריכים רק מספר לקוחות כדי לפרנס את עצמכם

מספיק ש-200 איש ישלמו 25 דולר לחודש - ויש לכם הכנסה של 60 אלף דולר בשנה. איך לגרום ל-200 איש לשלם את הסכום? זוהי נקודת ההתחלה.

 

10. התמקדו במנויים חוזרים

המטרה שלכם היא לא קורס או ספר אלקטרוני מצליח אחד אלא ליצור לקוחות מתמידים. כך תיצרו הכנסה פאסיבית יציבה לאורך זמן.

 

11. נקטו בפעולות אקטיביות לקידום העסק שלכם

עשו לפחות דבר אחד כל יום לטובת העסק שלכם כדי לגרום לו להמשיך לנוע קדימה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x