שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
צרכנות פיננסית

מיזמים קטנים ובינוניים בתחום החדשנות ייהנו מערבויות הבנק האירופאי להשקעות

בנק לאומי חתם עם קרן ההשקעות של האיחוד האירופאי על תוכנית ערבויות ראשונה מסוגה בארץ להעמדת אשראי בהיקף של 100 מיליון דולר למיזמים. היא תאפשר לבנק להציע לחברות ההייטק המקומיות מימון נוסף

רעות שפיגלמן 12:1415.02.16

בנק לאומיחתם הבוקר (ב') עם קרן ההשקעות של האיחוד האירופאי (European investment fund EIF -) על תוכנית ערבויות להעמדת אשראי בהיקף של 100 מיליון דולר, למיזמים קטנים ובינוניים בתחומי החדשנות. לאומי הודיע שההסכם הוא הראשון מסוגו בישראל, והוא יאפשר לבנק להציע לחברות ההייטק המקומיות מימון נוסף בגיבוי ה-EIF, ובתנאים מועדפים.

 

רקפת רוסק עמינח רקפת רוסק עמינח צילום: אוראל כהן

 

כמו יתר הצעדים עליהם הודיע הבנק הבוקר, המרת זכויות העובדים למניות והעמדת משכנתאות משותפת של הבנק עם קבוצת הראל, גם צעד זה יאפשר ללאומי לשפר את יחס הלימות ההון שלו, בד בבד עם הגדלת היצע האשראי למגזר ההיי טק. הקרן האירופאית להשקעות מוחזקת בחלקה על ידי הבנק האירופי להשקעות – European Investment Bank שמוגדר כבנק לפיתוח אזורי. מכיוון שכך ובהתאם להוראות באזל, לאומי לא נדרש לרתק בצד הון כלשהו בגין החשיפה לבנק האירופאי במסגרת הענקת הערבויות והאשראי.

 

אבי חסון. "כלי נוסף לקהילת החדשנות" אבי חסון. "כלי נוסף לקהילת החדשנות" צילום: עמית שעל

 

אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, שנכח בטקס החתימה אמר כי "בנק לאומי נבחר על ידי הנציבות האירופית לשמש כחלוצים – זהו הבנק הישראלי הראשון שזכה להיות מיישם של תוכנית InnovFin בישראל. InnovFin הינה אחת מהתוכניות שבמסגרתה מתאפשר מתן הלוואות בתנאים מועדפים לחברות קטנות ובינוניות חדשניות בישראל. אנו מברכים את הבנק שעבר בהצלחה את תהליך והדרישות שהעמיד האיחוד האירופי. קהילת החדשנות בישראל מתברכת הבוקר בכלי נוסף שיעמוד לרשותה בדרכה לפתח מוצרים חדשניים".

 

בהתאם להוראות הפיקוח, נדרשים הבנקים לעמוד עד סוף השנה ביעדי הלימות ההון הסופיים שלהם, כאשר לבנק לאומי הפער הגדול ביותר מבין חמשת הבנקים הגדולים - ולכן עומד בפני אתגר לא פשוט. יחס ההון ליבה של לאומי לסוף הרבעון השלישי בשנה שחלפה עמד על 9.3%, ובהתחשבות בהתחייבויות לעובדים היחס אף נמוך בהרבה -8.74%. זאת כאשר הבנק נדרש עד סוף שנה זו לעמוד ביחס של 10.26%. זאת אומרת כמעט 1.5% יותר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x