$
הכסף

כאל: גידול של 9.4% בהיקף הרכישות של הציבור ברבעון הראשון

היקף הרכישות בכרטיסי החברה הסתכם ב-15.9 מיליארד שקל. תיק ההלוואות החוץ בנקאיות צמח ב-17% והסתכם ב-2.3 מיליארד שקל

תומר ורון 10:4918.05.15

היקף הרכישות של הציבור ברבעון הראשון בכרטיסי כאל הסתכם ב-15.9 מיליארד שקל, המהווים גידול של 9.4% בהשוואה לרבעון הראשון של 2014. בהתאם, ההכנסות של החברה מעמלות בתי עסק רשמו גידול של 7.7%.

 

אחד ממנועי הצמיחה החזקים של חברות כרטיסי האשראי הוא תחום ההלוואות. תיק האשראי החוץ בנקאי של כאל בניהולו של דורון ספיר גדל ב-3% בשלושת החודשים הראשונים של השנה והסתכם ב-2.3 מיליארד שקל. בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד מדובר בעלייה חדה של 17%.

 

כרטיסי אשראי של כאל כרטיסי אשראי של כאל

 

הריבית הממוצעת שגבתה כאל על ההלוואות אלו הייתה דו ספרתית ונעמדה על 10.8%. כך, סעיף הכנסות מימון של כאל גדל ב-14% והסתכם ב-65 מיליון שקל. השורה התחתונה המדווחת של חברת כאל רשמה ירידה של 2 מיליון שקל ל-31 מיליון שקל אך הדבר נבע בגלל שינוי חשבונאי של הכרה בזכויות מיעוט המקנות שליטה. בנטרול שינוי זה, הרווח הנקי היה נותר זהה ומסתכם ב-35 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בכאל גיבשו תוכנית אסטרטגית לשנים הקרובות כאשר במרכזה עומד האשראי הצרכני. כאל מתכוונת לקדם את כרטיס האשראי המתגלגל שלה, CalChoice, שבו נקבעת מסגרת אשראי לשימוש אך ניתנת אפשרות להעביר חיובים החורגים מהמסגרת לחודש העוקב תמורת ריבית.

 

הדחייה של חלק מהרכישות לחודש העוקב היא למעשה הלוואה והגדלת המסגרת תמורת ריבית גבוהה. באמצעות כרטיס זה מקווים בכאל להגדיל את האשראי הצרכני ללקוחות וכך גם את הכנסות המימון.

 

כאל אינה יכולה לחלק דיבינדים לחברות האם שלה - בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי- שכן הפרקליטות המליצה על כתב אישום בכפוף לשימוע כנגד החברה ובכיריה לשעבר על פעילות סליקה אסורה של אתרי הימורים. "להערכת החברה וכן בהתבסס על חוות דעת יועציה המשפטיים, בשלב מוקדם זה, טרם שהתקיים השימוע, לא ניתן להעריך מה תהיינה תוצאות השימוע וכן, לא ניתן להעריך אם יוגש כתב אישום. כמו כן לא ניתן להעריך מה תהיינה תוצאות ההליך שיינקט אם וככל שיינקט והשלכותיו על החברה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x