$
בונים קריירה ומשפחה

להיזהר מהחבר: שלוש עצות השקעה מטופשות שתקבלו מחברים

כולם נהנים לחלק עצות לאחרים, במיוחד בענייני כספים, רק שכאשר תפסידו בשל עצות של חברים - הם לא יפצו אתכם

סוכנויות הידיעות 19:0206.09.13

כולנו אוהבים לחלק עצות לאחרים, במיוחד כשמדובר בענייני כספים. יש לא מעט אנשים שגם מוכנים להקשיב לעצות אלו. בנקאים ומנהלי קרנות רבים נתקלים לא אחת במקרים שבו לקוח מבקש לבצע השקעה של סכום לא קטן של כסף רק על סמך עצה מחבר.

עם קצת מזל, יועץ ההשקעות יסרב לבצע את הפעולה עד שהלקוח יבין מהם הסיכונים והסיכויים הכרוכים בה.

 

קבלו שלוש עצות מהנפוצות ביותר שחברים חדורי כוונות טובות ממהרים לתת:

 

השוק עומד ליפול / להתאושש

אין דרך בדוקה לדעת אם השוק ייפול או יטפס. לו הייתה, אין ספק שאנליסטים בוול סטריט היו עושים כמיטב יכולתם למנוע את ההתרסקות של 2008. כל ניסיון לתזמן את השוק הוא אסטרטגיית השקעה לא חכמה ואף מסוכנת. הדרך הטובה ביותר לשמור על הכסף שלכם היא לחשוב לטווח ארוך ולוודא שתיק ההשקעות מגוון דיו.

 

ירידות בשוק ההון ירידות בשוק ההון צילום: בלומברג

 

כדאי לפזר את הכסף במספר בנקים

כשיועצים ממליצים לא לשמור את כל הביצים בסל אחד הם מתכוונים לאופן שבו אתם משקיעים את הכסף ולא למקום שבו אתם שומרים אותו. אם אתם משקיעים בקרנות נאמנות וניירות ערך, למעשה רצוי להשקיע דרך אותו מוסד, כך יהיה לכם יותר קל לנהל את השקעותיכם, תצטרכו להתקשר למקום אחד ולהכניס סיסמת כניסה לאתר אחד בלבד.

 

בטוח תרוויחו

כפי הנראה, זוהי העצה הגרועה מכולן. בדיוק כפי שלא ניתן לתזמן את השוק כך גם לא ניתן להבטיח רווח מהשקעות מבוססות-שוק. אם חבר ממליץ להשקיע כי אתם אמורים לעשות רווח של 20% זכרו כי אתם יכולים להפסיד באותה המידה.

זכרו גם שכאשר אתם מפסידים את כספכם בשל עצותיהם של חברים - הם לא מפצים אתכם בהחזר כספי.

 

כך שפעם הבאה שחבר מעניקים לכם טיפ חם על השקעה בטוחה, כדאי פשוט לחייך בנימוס ולשנות את נושא השיחה. כספכם הוא עניינכם הפרטי.

 

כשתקבלו דוחות על השקעתכם, נתחו את ביצועיכם לאורך שלושת החודשים האחרונים. אם אינכם מרוצים דברו עם יועץ ההשקעות. בטרם תמכרו השקעות, בדקו את ההיסטוריה ואת יעדי הרווח שלהם באתרים כגון בלומברג ויאהו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x