$
גיל הזהב

המקומות הטובים ביותר ליציאה לפנסיה

קבלו את היעדים הטובים ביותר בעולם לפנסיונרים - המציעים שילוב של איכות חיים טובה ועלות מחיה נמוכה

סוכנויות הידיעות 22:2825.05.13

מי לא היה רוצה לצאת לפנסיה באי טרופי אקזוטי עם קילומטרים של חופים זהובים או בעיר בין-לאומית העמוסה בתרבות ואפשרויות בילוי?

 

אתר אינטרנשיונל ליווינג (International Living) ערך דירוג של המקומות הטובים ביותר לפנסיונרים. היעדים המופיעים בדירוג מגוונים ביותר אך לכולם מכנה משותף - הם מציעים איכות חיים מעולה ויוקר מחייה נמוך יחסית.

 

1. אקוודור - גן עדן לפנסיונרים

במדינה זו ניתן לחיות בעיר קוסמופוליטית כמו קיטו או קוונקה או באווירה כפרית ליד נהר רוגע. המקומיים חברותיים ומזג האוויר מושלם. מהגרים יכולים להביא את תכולת ביתם עימם ללא מס. בתי החולים הם ברמה בין-לאומית והתשלום לשירותי הבריאות, לטיפולים ולתרופות הוא נמוך מאד בהשוואה למערב. והאוכל? טעים וזול להפליא.

 

אקוודור אקוודור

 

2. פנמה - נוח וקל

לפנסיונרים יש הנחות משמעותיות במדינה זו - 10%-15% הנחה בייעוץ רפואי ותרופות, 25% הנחה בכל המסעדות, 50% הנחה לקולנוע ותיאטרון ועוד. ישנם הרבה פנסיונרים אמריקאיים במדינה שכן הדולר האמריקאי הוא המטבע המקומי והמקום חביב על הפנסיונרים הזרים בשל אופיים החם והידידותי של המקומיים, קצב החיים הנינוח והחופים המזמינים.

 

פנמה סיטי פנמה סיטי צילום: בלומברג

 

3. מלזיה – היעד המוביל באסיה

במלזיה אפשר למצוא הכול – החל ממגוון פעולות פנאי וספורט וכלה בשופינג ואוכל טעים וזול. מזג האוויר הטרופי במשך כל עונות השנה והחופים, האיים והג'ונגלים מהממים ביופיים. יוקר המחייה נמוך ותמורת 1,700 דולר לחודש ניתן ליהנות מהחיים – כולל שכר דירה. המרכזים הרפואיים בערים הראשיות הם ברמה בין לאומית ושירותי בריאות ותרופות זולים. יש במדינה קהילה גדולה של פנסיונרים ממדינות מערביות וכן ארגוני פנסיונרים המארגנים פעילויות יומיות, שבועיות וחודשיות לרוב.

 

קואלה למפור קואלה למפור צילום: בלמוברג

 

4. מכסיקו

תרבותה התוססת והצבעונית של מכסיקו מעמידה אותה גבוה בדירוג. אבל המדינה מציעה הרבה מעבר לכך – החיים במכסיקו קלים וברוב ההיבטים זו מדינה מערבית לגמרי אך במחירי מציאה. יוקר המחיה נמוך בהרבה מהמערב והשירות הרפואי מצוין - מכסיקו ידועה כאתר תיירות רפואית. השכירות החודשית זולה ויש מגוון רחב של פעילויות ונופים במדינה רחבת הידיים.

 

מכסיקו סיטי מכסיקו סיטי

 

5. קוסטה ריקה

התנאי המרכזי לאישור שהייה בקוסטה ריקה כפנסיונר הוא קבלת קצבת ביטוח לאומי של אלף דולר לחודש. שירותי הבריאות מעולים וזולים וניתן להצטרף לתוכנית ביטוח בריאות ממשלתי ולקבל שירותי בריאות בחינם. ניתן לחיות חיים נוחים תמורת סכום לא גבוה. יש במדינה קהילה גדולה של פנסיונרים זרים המאוגדים תחת ארגון Community Action Alliance.

 

קוסטה ריקה קוסטה ריקה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x