$
הוועידה לעסקים קטנים 2013

מייסד גט טקסי: "ב-2013 נגיע לקצב מכירות של 80 מיליון דולר בשנה"

שחר וייסר מעריך כי עם כניסתה של החברה המפעילה את אפליקציית המוניות לניו יורק, הכנסותיה צפויות לגדול. בראיון שהתקיים בוועידת "כלכליסט" לעסקים קטנים ובינוניים הוא מכריז: "בתוך שנה הפכנו לתחנת המוניות הגדולה בארץ"

אסף גלעד 18:2206.05.13

"חשבתי שאפשר יהיה לשנות את השוק המוניות, אבל לא היה לי מושג לגביו לפני שהתחלתי לעבוד על זה. אני מאמין בעסק שמביא קראמה טובה. אם עסק נהנה מהתוצאות וזה יוצר לו ערך - הוא ימשיך לצרוך את השירות הזה" - כך אמר שחר וייסר, מייסד ומנכ״ל גט-טקסי בראיון שהתקיים בוועידת "כלכליסט" לעסקים קטנים ובינוניים שערכה כתבת העיתון מיכל פופובסקי.

 

 

 

וייסר נולד במוסקבה וברח ברכבת מרוסיה לבולגריה כדי לבקש חסות פוליטית. בגיל 16 הוא עלה לישראל, מכר חברה, קנה דירה והביא את אמו לישראל. עם ההצלחה של גט-טקסי, הוא מכר את רכבו וכיום הוא נוסע רק במוניות. כיום 1,600 מוניות גט-טקסי נוהגות בישראל בתל אביב, גוש דן, חיפה וירושלים. בעולם יש כבר כ-6,000 מוניות גט-טקסי, בערים כמו מוסקבה, סנט פטרבורג ולונדון ועד כה נרשמו חצי מיליון נסיעות באמצעות השירות.

 

החודש תשיק גט-טקסי פעילות בניו יורק;עד סוף 2013 היא תגיע לקצב הכנסות שנתי של כ-80 מיליון דולר, רבות הודות למוצר העסקי שלה - שירות הזמנת מוניות הניתן לעסקים ומשרת כיום למעלה מאלף חמש מאות וחברות בהן גולדמן זאקס, גוגל ומרבית משרדי עורכי הדין בישראל.

  


 

האם יש בעלי תחנות של מוניות שרואים אותך ברחוב וכועסים עליך כי לקחת להם את העסק?

הצלחנו ליצור סביבה שמביאה עסקים יחד ומייצרת שביעות רצון אצל הנהגים והנוסעים. עזרנו לנהגים להרוויח יותר כסף בפחות זמן. תוך שנה הפכנו לתחנת המוניות הכי גדולה בארץ כי אנחנו מייצרים ערך.

 

 

מונית של גט-טקסי.  "הנהגים נהנים. בעלי התחנות נהנים פחות" מונית של גט-טקסי. "הנהגים נהנים. בעלי התחנות נהנים פחות" צילום: ערן לם

 

התחנות מתנגדות, הרי אתה עובד ישירות עם נהגים. איך אתם משכנעים מוניות לחבור אליכם?

מונית היא מצרך כמו אוכל, טלקום, או כל שירות אחר. שוק של מוניות רק בארץ הוא חמישה מיליארד שקל. השוק העולמי הוא שוק שמגלגל 31 מליארד דולר ואם אתה מייצר ערך אמיתי אז הנהגים נהנים. בעלי התחנות נהנים פחות, אבל עשרים אלף נהגים בעולם קיבלו ערך חדש בעולם. נהג אמר שלפני שהגיע אלינו עשה חמש עשרה אלף קילומטר ומרוויח סכום מסוים, עכשיו הוא נוסע פחות ומרוויח יותר. לגבי התחנות, התעשייה משתנה. גם המכולת השכונתית כבר קיימת פחות וצריך להשתנות לפי מה שהעולם מציע. כל מי שנסע בגט טקסי יודע שזו לא רק האפליקציה. אלא החוויה, אנחנו בוחנים את הנהגים שלנו, בודקים שהרכב שלו עבר בדיקות, את המודל הזה קשה מאוד להעתיק, חווית האפליקציה למשתמש יחד עם הנהג היא שונה ואחרת ממה שאתם מכירים.

 

אתם פעילים כיום בתל אביב מוסקבה ומתחילים בניו יורק. לאן רוצים להתרחב?

אנחנו מעסיקים כיום מאתיים איש בכל העולם ובארץ שמונים. החלטנו להתמקד רק בארה״ב ,ברוסיה ולונדון בשלב הזה אם נצליח להתקדם השנה מעבר לזה - זה יהיה הישג. השנה נעשה שמונים מליון דולר בהכנסות ואנחנו רוצים לגדול הרבה יותר מכך.

 

איך אתה מזהה צורך שוק?

את העסק הראשון הקמתי כשהייתי בן 22. לא הבנתי איך מודעות דרושים עבדו וזיהיתי צורך בשוק, אז הקמתי מיזם שאיגד מודעות מכל הרשת למקום אחד תמורת מנוי. לא התכוונתי ולא ממש ידעתי מה אני עושה. פשוט ראיתי צורך בשינוי. גם גט טקסי הוא משהו שהאמנתי בו אבל לא ממש הבנתי בו. ראיתי צורך וקפצתי למים. אם אתה אוהב משהו - אתה תצליח. התחרות היא גלובלית ואתה חייב להגיד שזה מה שאתה רוצה לעשות, ובמקרה אם זה מביא כסף זה נחמד.

 

היתה לך נקודה שבה חשבת שבה רצית לעזוב הכל?

היו יותר כאלה מאשר אחרות. אגו הוא מרכיב מכריע בעסקים, אתה לא יכול לעשות הכל, אבל מה שלמדתי הוא שאתה צריך ללכת על מה שאתה רוצה לעשות ולהתמקד בזה.

 

אתה לא נח, ממה אתה מונע? מרעב תמידי?

כל אחד רוצה להיות מאושר ולי התמזל מזלי להתעסק במה שאני אוהב. בכל פעם זה רצון להנות. אני נורא נהנה מעולם העסקים, יש המון כיף, אבל זה מזל אמיתי לעשות מה שאתה אוהב. כל יום בשבילי הוא חופש אבל גם עבודה.

 

אילו תכונות חשובות בעיניך ליזם או בעל עסק?

לא אחדש בכלום, אבל אגיד שאני נורא מאמין שמה שאני מאמין בו הוא הטאלנטים. שום חברה לא יכולה להצליח אם אין לה אנשים מדהימים. חברה שמכרתי פעם בקליפורניה נמכרה בגלל הצוות הטוב, ורק בזכותם. לא בזכות הרעיון. אם לא היה לי את הצוות הזה לא הייתי מצליח. אנשים מונעים מרצון להיות חלק מזה. אם הייתי צריך לבחור דבר אחד, זה לבחור את האנשים הטובים ולא לעצור בחיפוש .

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x