$
הוועידה לעסקים קטנים 2013

ועידת כלכליסט

אייל בירן: כמעט חצי מהעסקים החדשים נסגרים תוך שנתיים

סגן ראש החטיבה הבנקאית בבנק לאומי אמר בוועידת כלכליסט לעסקים קטנים ובינוניים: "השנה השלישית בעסק היא שנה קריטית"

שניר הנדלר 13:3106.05.13

אייל בירן, סגן ראש החטיבה הבנקאית בבנק לאומי התייחס בוועידה השביעית לעסקים קטנים ובינוניים של כלכליסט לאתגרים של העסק הקטן בשנת הפעילות העסקית השלישית שלו - שלב הביניים בין שלב השרידות לתקופת הצלחה.

 

"רק 55% מהעסקים הקטנים שורדים את השנתיים הראשונות", אומר בירן, "רשת המשימות סביב העסק סבוכה, כוללת מרכיבים רבים כמו היבטי כוח אדם וטכנולוגיה קשרי לקוחות ועוד, ומתרחבת מדי שנה. אלא שלצד העלייה בכמות המשימות, העסקים הקטנים נאלצים להתמודד עם חוסר בזמן וכסף", אומר בירן.

 

לדבריו, "השנה השלישית היא שנת מעבר - שנה קריטית שהעסק מעצב את אופיו. זה אתגר גדול: אנחנו חוגגים 3; אנחנו מלאים בביטחון עצמי - שלפעמים זה לא דבר טוב; מתקשים בגיוס לקוחות חדשים ויש קושי לשווק את העסק - יש יותר מדי ניסיונות סרק; בסופו של דבר אנחנו מגלים שאחד ועוד אחד לא נותן שלוש אלא רק שתיים", הוא הוסיף.

 

אייל בירן נואם בוועידה אייל בירן נואם בוועידה צילום: נמרוד גליקמן

 

"בשנה השלישית מתחיל המסע למיצוי משאבים, מיצוי הזדמנויות ומיצוי פוטנציאל. בשנה השלישית חייבים להגיע לשלב של מיצוי הפוטנציאל שלשמו הקמנו את העסק. כי אנחנו לא רוצים להזיז אנשים, אנחנו רוצים ליצור ערך ללקוחות, לעובדים ולעסק.

 

אז כיצד צריך לפעול? לדברי בירן כדי למצות את הפוטנציאל צריך לשאול את עצמנו מי השותף העסקי הנכון להמשך הדרך, האם אנחנו יכולים לרוץ איתו? האם הוא יהיה שם ברגע האמת? לאומי מאפשר לעסקים הקטנים למצות את הפוטנציאל. הן על ידי האשראי, בין היתר בקרן לעסקים קטנים שהשקנו".

 

קרן לאומי לעסקים, עליה הוכרז בוועידת כלכליסט, תהיה בהיקף של 3 מיליארד שקל ותעניק הלוואות בסכום של עד מיליון שקל לעסק, ללא ערבות מדינה מאושרות בתוך 14 ימים. לדברי בירן, קרן זו והלוואות של עד 100 אלף שקל שלאומי מציע באתר האינטרנט, כמו גם בזמינות על ידי ערוצים מתקדמים ומרכז שירות טלפוני שיושק רק לעסקים שבסופו של דבר יוכלו לתת מענה לעסקים הקטנים מעבר לשעות הפעילות בסניף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x